HaberlerKripto Para Haberleri

IRS, 2021’de 1,2 Milyar Dolarlık Kripto Paraya El Koydu

IRS, 2021'de yasa dışı amaçlarla kullanılan 1,2 milyar dolarlık kripto para birimini ele geçirdi.

CNBC tarafından yayınlanan bir rapora göre, Amerika Birleşik Devletleri İç Gelir Servisi (IRS) bu mali yılda 1,2 milyar doların üzerinde kripto para birimine el koydu.

IRS’in siber suç biriminin yöneticisi Jarod Koopman, yaptığı açıklamada, 2020’de 137 milyon dolardan geçen yıla göre yaklaşık 10 kat artış olduğunu söyledi:

“2019 mali yılında, yaklaşık 700.000 dolar değerinde kripto ele geçirme işlemimiz oldu. 2020’de 137 milyon dolara kadar çıktı ve 2021’de şu ana kadar 1,2 milyar dolardayız.”

ABD hükümeti, geçmişte, özellikle de karanlık web pazarı Silk Road‘u çökerttiği zamandan beri ele geçirilen kripto para birimini sattı.

Bu kripto para birimleri, genellikle pahalı arabalar ve tekneler gibi diğer varlık türlerini içeren açık artırmalarda satılıyor.

IRS, birçok kaynağı kriptoya yönlendiren kurumlardan biridir. Geçmişte kripto piyasası gözetimini desteklemek için şirketlerle birlikte çalıştı ve Chainalysis’e Monero’nun gizliliği koruyan işlemlerini kırmak için 625.000 dolarlık bir hibe sağladı.

Kurum ayrıca kripto piyasasıyla başa çıkmak için 32 milyon dolarlık bir bütçe istedi. Yetkililer kripto para birimlerinin yasadışı faaliyetler için kullanımını kısıtlamaya çalıştıkça, siber suçlar kripto alanında sıcak bir konu haline geldi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu