HaberlerKripto Para Haberleri

Avrupa Parlamentosu Üyesi Kripto Paraların Sıkı Bir Şekilde Düzenlenmesi İçin Çağrıda Bulundu

İrlanda Midland Northwest'i temsil eden Chris MacManus Avrupa'da daha katı stablecoin ve kripto düzenlemeleri istiyor.

İrlanda Midland Northwest’i temsil eden Avrupa Parlamentosu Üyesi Chris MacManus, Avrupa’da kripto paraların sıkı bir şekilde düzenlenmesine yönelik çağrıda bulundu.

Bugün yayınlanan bir rapora göre , Sinn Féin’den Avrupa Parlamentosu üyesi, Avrupa Birliği’nin önerilen kripto para birimi değişikliklerinde baştan sona düzenleme istiyor.

MacManus, kripto para yasalarını daha sıkı bir hale getirmek için AB’ye 45 tane fikir sundu. İrlandalı  parlamento üyesi dijital paraların düzenlenmesine dair şunları söyledi:

“Tekliflerime göre, tüm yeni ve mevcut kripto varlıkların Merkez Bankası gibi ‘yetkili bir otorite’ tarafından yetkilendirilmesi gerekecek. Şu anda, kripto para birimi kurucuları, herhangi bir inceleme yapmadan, kriptoların amacını ve teknolojisini özetleyen bir rapor sunmak zorunda. Değişiklik önerilerime göre bu raporlar çok daha fazla ayrıntı ve şeffaflık gerektirecek.”

MacManus ek olarak madenciliğe de değindi. Parlamento üyesi, devlet yetkililerinin herhangi bir projeye yetki vermeden önce kripto para faaliyetlerinin potansiyel çevresel etkilerini incelemek zorunda kalacağını belirtiyor.

MacManus, borsalar, cüzdanlar ve üçüncü taraf saklama hizmetleri gibi platformlar için AB‘nin kripto yasalarının müşteri koruma politikalarını zorunlu kılmasını istiyor.

Parlamento üyesi önerileri ile suç faaliyetleri için sanal para birimlerinin kullanımıyla mücadele ederken kripto piyasasının şeffaflığını ve güvenliğini artırmaya yardımcı olacağını düşünüyor.

Mayıs ayında da İrlanda Merkez Bankası finansal direktörü Derville Rowland,  Bitcoin’in düzenleyiciler için büyük endişe kaynağı olduğu konusunda uyarmıştı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu