HaberlerKripto Para Haberleri

İran Ulusal Vergi Dairesi Kripto Para Borsalarını Yasallaştırmayı Planlıyor

İran Ulusal Vergi Dairesi, dijital varlık borsalarını daha iyi vergi toplamak için yasallaştırmayı önerdi.

İran Ulusal Vergi Dairesi (INTA) sektöre aşırı katı düzenlemeler getirmenin “ters etki” yaratabileceği ve karaborsaların ortaya çıkmasına yol açabileceği konusunda uyardı.

Kurum, yaptığı açıklamada: “Kripto para borsalarını yasallaştırmak vergi toplamak için gerekli bir durumdur” ifadeleri kullanıldı.

Vergi Dairesi tarafından kripto para borsaları için üç ayrı vergi rejimi önerildi: sermaye kazancı vergisi, sabit taban vergisi ve meslek vergisi. Öneri ayrıca, kara para aklamayla mücadele yönetmeliklerine uygun olarak merkezi olmayan borsalarla yapılan işlemlere bir üst sınır getiriyor.

Kripto madenciliği yasağı Mayıs ayından bu yana yürürlükte ve 22 Eylül’e kadar devam edecek. Birçok şehirde yaygın protestolar görüldüğünden, ülkedeki elektrik kesintilerinin giderilmesine yardımcı olmak için yoğun güç uygulaması yasağı getirildi.

Haziran ayında, İran Blockchain Derneği, hükümet düzenlemelerinin ve kendi ana sözleşmesinin ihlal edildiği iddiasıyla askıya alındı. Derneğe, çeşitli kripto borsalarıyla olan ilişkileri hakkında daha fazla bilgi vermek için hükümete ayrıntılı finansal raporlar sunması emredildi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu