HaberlerKripto Para Haberleri

İran, Çin’den Gelen Madenci Akını Üzerine Alarm Verdi

Ülkenin devlete ait elektrik kuruluşu, olası bir madenci akını ve Çin'den yasadışı madencilik donanımı ithalatı konusundaki endişelerini dile getirdi.

Pekin’deki hükümet, operasyonlarını arttırırken, Çinli madenciler başka yetki alanları aramaya başladılar. Düşük maliyetli enerji sağlayan İran, madenciler için cazip bir yer olarak ortaya çıktı.

Bununla birlikte, ülkenin devlete ait elektrik kuruluşu, olası bir madenci akını ve Çin’den yasadışı madencilik donanımı ithalatı konusundaki endişelerini dile getirdi.

İran Elektrik Üretim, Dağıtım ve İletim Şirketi Tavanir, Çin’in sektöre yönelik devam eden baskısının ortasında Çinli kripto para madencilerinin İran’a girişiyle ilgili önemli bir uyarı yayınladı.

Devlet tarafından işletilen kuruluş, Mal ve Döviz Kaçakçılığıyla Mücadele Merkezi Görev Gücü ile yazışmalarda endişelerini dile getirdi.

[affiliate_news2 id=”4419″]

Tavanir CEO’su Mohammad Hussein Motevallizadeh, haber platformu Eghtesadnews tarafından yayınlanan bir mektupta, Çin’deki madencilik tesislerinin kapatılmasıyla ilgili basında çıkan haberlere atıfta bulundu.

İngilizce yayın yapan Financial Tribune gazetesi tarafından aktarılan bilgilere göre yönetici, sektöre yönelik baskıların Çinli madencileri başka ülkelere itebileceği konusunda uyardı.

Motevallizadeh, Çin’nden İran’a büyük miktarda madencilik şirketi ve madeni para basma donanımı akışını önlemek için sıkı kontrollerin uygulanması çağrısında bulundu:

Düşük elektrik maliyetleri İran’ı Çinli madenciler için çekici kılıyor. Ülkeye madencilik ekipmanı kaçakçılığı yapmaya başlamaları muhtemeldir.

Kripto para birimleri, geçen yıl artan fiyatların ortasında İran’da artan bir popülariteye sahip oldu. Ucuz, elektrik, kripto madenciliğini daha da çekici hale getirdi.

İran, 2019 yazında bunu yasal bir endüstriyel faaliyet olarak kabul etti. Bir madencilik destinasyonu olarak İran’ın önemi arttı ve Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre ülke, küresel hash oranının %4,6‘sından fazlasını oluşturuyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu