HaberlerKripto Para Haberleri

İran Bitcoin Ödemelerini Yasaklamayı Planlıyor

İranlı milletvekilleri tarafından hazırlanan bir yasa tasarısı, ödemeler için tüm ulusal olmayan kripto para birimlerinin kullanımını yasaklıyor

Tasnim Haber Ajansı tarafından bugün yayınlanan bir rapora göre, İran parlamentosu ülke içinde ödemeler için tüm ulusal olmayan kripto para birimlerinin kullanılmasını yasaklayan yeni bir yasa tasarısı hazırladı .

Bu arada İran’ın kendi kripto para birimini çıkarmayı planladığı için Bitcoin ve diğer dijital varlıklarda alım yapmayı yasakladığı belirtiliyor. Yerel kripto para İran Merkez Bankası tarafından düzenlenecek.

[affiliate_news2 id=”3381″]

Madenciler için lisans şart!

İran parlamentosunun hazırladığı yasa tasarısı, kripto para madencilerinin madencilik çiftlikleri kurmak için Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı’ndan lisans almalarını zorunlu kılıyor.

Geçen hafta bakanlık 30 kripto para madenciliği işletmesine lisans vermişti. Mayıs ayında İran, sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle kripto para madenciliğine dört aylık bir yasak getirdi.

Ülkenin ayrıca geçen ay ruhsatsız faaliyet gösteren yasadışı madencilik çiftliklerini saptamak için İstihbarat Bakanlığı‘ndan yetkilileri görevlendirdiği bildirildi.

Tasarıda ek olarak kripto para madencilerinin elektrik santrallerinin inşasına katılmak ve fazla elektriği satmak için başvuruda bulunabilecekleri de belirtildi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu