IOTA, Shimmer Staging Network’ü Başlattı ve Staking Ödüllerini Tanıttı

IOTA, Shimmer Staging Network’ü Başlattı ve Staking Ödüllerini Tanıttı

IOTA Vakfı, Shimmer Staging Network‘ü ve yerel tokeni $SMR‘yi tanıtmaya hazır görünüyor. Aktarılan bilgilere göre Shimmer’ın uygulanması, genel olarak test edilecek büyük ağ yükseltmelerine izin verecek.

Geliştirmeye ek olarak, IOTA ağında staking ödülleri de sunulacağı belirtildi. Staking ödülleri, IOTA üreticilerinin ve kullanıcılarının, açık artırmalardaki teklifler veya seçim süreçleri hakkında endişelenmeden Shimmer ağının adil token lansmanına katılmalarına izin vereceğinden, IOTA topluluğunun adeta bir parçası olacak.

IOTA’nın yeni gelişmeleri, daha fazla ademi merkeziyetçiliğe ve programlanabilir çok varlıklı bir deftere doğru iki büyük adım olarak nitelendiriliyor.

Shimmer ağına dayalı ilk yükseltmelerin kısa süre içinde tanıtılması bekleniyor. İlk iki çözüm, agnostik çok zincirli akıllı sözleşmeler ve bedelsiz tokenleştirme olacak. Proje yetkilileri gelecekte daha fazla güncelleme sunulacağını ifade etti.

Arka planda yeni çözümler geliştirilirken, Shimmer, halihazırda IOTA ağı için çeşitli kullanım senaryoları oluşturmaya başlayabilen bir geliştirici topluluğu için test ortamı olarak kullanılacak.

Geliştiriciler, ağ için yüksek potansiyelli bir geleceği güvence altına alacak önemli ağ güncellemelerini ve bunun üzerine inşa edilecek merkezi olmayan uygulamaları içeren resmi IOTA geliştirme yol haritasındaki çözümlere odaklanacaklar.

Shimmer, dApp’ler, DeFi ve NFT’ler için sınırları zorlamayan ve ölçeklenebilir bir taban katmanı kullanarak zorlayabilecek geliştiriciler için daha fazla olanak sağlamak üzere tasarlandı. Ağın kendisi yalnızca topluluk tarafından yönetilecek ve 2022‘nin başlarında piyasaya sürülecek.