IOTA Vakfı, Avrupa’nın Blockchain Altyapı Projesine Katılmak İçin Seçildi

IOTA Vakfı, Avrupa’nın Blockchain Altyapı Projesine Katılmak İçin Seçildi

IOTA, duyuruyu 7 Eylül 2021 Salı günü yayınlanan bir blog gönderisinde yaptı. Aktarılan bilgilere göre IOTA, Avrupa Blockchain Hizmetleri Altyapısı (EBSI) için ticaret öncesi tedarik (PCP) sürecinin ilk aşamasında yer alacak.

EBSI, blok zinciri teknolojisini kullanarak Avrupa çapında işletmeler, hükümetler ve vatandaşlar arasındaki sınır ötesi hizmetleri geliştirmek için çalışmalar yapıyor.

Projenin amacı, AB işlemlerinde güveni ve verimliliği artırırken aynı zamanda Avrupa’nın çevresel etkisini azaltmak, teknoloji merkezlerinin ve projelerinin genişletilmesini desteklemek.

Avrupa Komisyonu’na 30 başvurunun sunulmasının ardından IOTA, seçilen yedi şirket arasında yer aldı. İşlemler için sıfır maliyet politikası uygulayan IOTA, mikro ödemeleri kolaylaştırıyor ve diğer blok zinciri projelerine kıyasla daha fazla kabul görüyor.

En son gelişme hakkında yorum yapan IOTA’nın kurucu ortağı ve CEO’su Dominik Schiener konu hakkında şunları söyledi:

“Avrupa’nın dijital hizmetler altyapısının bir parçası olmaktan büyük heyecan ve onur duyuyoruz. Amacımız, IOTA’yı Avrupa ve dünya için temel teknoloji olarak kurmaktır. Ekonomilerimiz çevreci, hissiz ve ölçeklenebilir DLT’ler aracılığıyla dijitalleşecek ve birbirine bağlanacak.”

IOTA CEO’su konuşmalarının devamında “Altyapıyı 27 üye ülke dışındaki diğer ülkelere de genişletme potansiyeli Vakıf için heyecan verici bir motivasyon” ifadelerini kullandı.