HaberlerKripto Para Haberleri

İngiltere’nin Finansal Yönetim Otoritesi, Kripto Para Araştırmasının Sonuçlarını Yayınladı

İngiltere'nin Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), kripto para birimleri hakkındaki en son çalışmasının sonuçlarını yayınladı.

İngiltere’nin Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) tarafından yürütülen araştırma, elinde kripto para tutan kişilerin 2020‘de 1,9 milyon kişiyken bu sene 2.3 milyona yükseldiğini ortaya çıkardı.

Araştırma, Ekim 2018‘den bu yana FCA tarafından yapılan üçüncü girişim oldu. FCA, bu son çalışma ile kamu ilgisinin arttığını ve kripto para birimlerinin medya kapsamını takip ettiğini vurguluyor.  Kurum, ek olarak finansal hizmet firmalarının artan katılımına ve piyasadaki kurumsal yatırıma dikkat çekti.

Araştırmanın en önemli bulgusu, şu anda İngiltere’de 2,3 milyon kişinin kripto paraya sahip olması olarak belirtildi. Bu, 2020‘deki 1,9 milyondan büyük bir sıçramaya işaret ediyor.

Bununla birlikte, kripto para birimlerinin artan kullanımı ışığında, anlayış düzeyinde düşüş olduğu belirtildi. Bu, kripto para birimlerine yeni giren bazı kişilerin ne satın aldıklarını gerçekten anlamadıklarını gösteriyor.

Kripto para sahiplerinin ağırlıklı olarak 35 yaşın üzerindeki orta sınıf erkekler olduğu söylendi. Diğer bir yandan, yetişkinlerin %78‘i artık kripto para birimlerinden haberdar. Bu nedenle farkındalık önemli ölçüde arttı. 

FCA, geçtiğimiz yıl boyunca, daha riskli kripto para alım satım biçimlerine tüketici erişimini kısıtlamak için çeşitli önlemler aldı.

Kurum, bu senenin Ocak ayında, bireysel yatırımcılara kripto para ürünlerinin satışını yasakladı ve bunun tüketici zararını 74 milyon dolar kadar önleyeceğini tahmin ediyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu