HaberlerKripto Para Haberleri

İngiltere’nin Finansal Yönetim Kurumuna (FCA) Göre Binance, Birleşik Krallık’ta Faaliyet Gösterme Yetkisine Sahip Değil

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Financial Conduct Authority (FCA) tarafından 26 Haziran’da yayınlanan bir uyarıya göre Birleşik Krallık’ta faaliyet gösterme yetkisine sahip değil.

Düzenleyici kurum, ne Londra merkezli Binance Markets Limited‘in ne de Binance Group içindeki herhangi bir kuruluşun lisans veya başka bir yetki şekli almadığını iddia ediyor.

Binance, Haziran 2020’de özellikle İngiliz ve Avrupalı ​​yatırımcılara hitap edecek bir kripto borsası olan Binance UK’yi başlatma planını duyurmuştu.

Düzenleyici Sorunlar Artıyor

FCA’nın uyarısı, Binance’in 25 Haziran Çarşamba günü Ontario’daki müşteriler için dijital kapılarını kapatacağını söylemesinden sadece bir gün sonra geldi. Binance, 31 Aralık’tan itibaren en büyük Kanada eyaletinde hizmet vermeyi durduracağını söyledi.

Görünüşe göre Binance, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’nun kurallarına uymak istemiyor. Ünlü borsa ek olarak Ontario kullanıcılarına aktif pozisyonlarını kapatmaları yönünde tavsiyede bulundu.

Geçen hafta, Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), Binance hakkında FCA tarzı bir uyarı yayınladı ve en büyük kripto borsasının lisans sahibi olmadan çalıştığını iddia etti.

Binance yetkilileri Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı’nın (FSA) iddialarına karşı Japonya’da hizmet vermediklerini söyleyerek kendilerini savundu.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu