HaberlerKripto Para Haberleri

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak Dijital Paraların Potansiyelini Değerlendirdi

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, Birleşik Krallık’ta dijital varlıkların uygulanması ve potansiyeli hakkındaki görüşlerini aktardı.

Sunak, yaptığı açıklamalarda kripto para birimlerine güvenli desteğin getirilmesi için “öncü reformlar” gerektiğini söyledi.

Maliye Bakanı Sunak, İngiltere’nin bundan sonra ilerlemeye devam edeceğini ve devlet politikasının çıkarları doğrultusunda küresel mali zorluklarla işbirliği yapmaya hazır olduğunu vurguladı.

Maliye Bakanı, AB’nin Brexit müzakerelerini reddetmesinin artıları arasında, işleri farklı ve daha iyi yapma özgürlüğü olduğunu belirtti. İngiliz bakan, ülkesinin bu şansı oldukça verimli bir şekilde kullanacağını belirtti.

Sunak konuşmasında kripto para birimlerini tanıtmak için sürekli olarak reformlara danıştığını ve yeni teknolojilerin gücüne inandığını söyledi.

Buna paralel olarak bakan, hükümetin ve İngiltere Merkez Bankası‘nın da İngiliz ekonomisi ve toplumundaki yeni eğilimlerin etkisini bir bütün olarak yönetmesi gerektiğini ifade etti.

Hükümetin nakde erişimi koruduğunu ve Birleşik Krallık vatandaşlarının finansal işlemlerini kolaylaştırmak için yeni yasalara danıştığını dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu