HaberlerKripto Para Haberleri

İngiltere’de 13 Kripto Para Şirketi Daha Lisans Başvurularını Geri Çekti

Finansal düzenleyiciler tarafından belirlenen katı kurallar firmaları uzaklaştırıyor.

Birleşik Krallık Finansal Yönetim Kurumu’nun (FCA) kripto para lisansı için istediği katı talepler, ülkede faaliyet göstermek isteyen kripto para birimi işletmelerini bir hayli zorluyor.

Reuters’in Salı günü paylaştığı rapora göre kripto para şirketleri tarafından geri çekilen lisans başvurularının sayısı Haziran ayında %25‘in üzerinde artış gösterdi.

Bu ayın başlarında 51 kripto firması FCA’ya kayıt için daha önce sunmuş olduğu başvuruları geri çekmişti. Reuters’in aktardığı bilgilere göre bir FCA sözcüsü, 13 şirketin daha onay sürecinden çekildiğini ve toplam sayının 64‘e çıktığını söyledi.

Ocak 2020‘den bu yana FCA, ülkede kripto para sektörü için kara para aklamayı önleme uyumluluğunu denetliyor. Kurum geçen sene kripto para şirketleri için bir kayıt planı başlattı.

Kayıt olmayan şirketlerin, lisans sürecinden çıkarak, kriptoyla ilgili tüm faaliyetleri durdurması gerekiyor. Ek olarak FCA tarafından para cezası ve yasal işlem yapılma riskiyle karşı karşıya kalıyorlar. 

Haziran ayının başlarında, Finansal Yönetim Kurumu (FCA), İngiltere’deki tüketicilere ülkedeki 111 tane kayıtlı olmayan kripto para şirketi hakkında bir bildirimde bulundu .

Kurum, Binance dahil bazı büyük platformlara karşı harekete geçti. İngiltere dışında, Japonya ve Ontario’daki düzenleyiciler de Binance’a uyarı bildirimleri yayınladı. Kripto borsa devinin İngiltere’deki lisans başvurusunu Mayıs ayında geri çektiği bildirildi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu