İngiltere Hükümeti, “Önümüzdeki Aylarda Bitcoin İçin Parabolik Bir Hareket Bekleyebiliriz” diyor.

İngiltere Hükümeti, “Önümüzdeki Aylarda Bitcoin İçin Parabolik Bir Hareket Bekleyebiliriz” diyor.

Kısa Notlar

  • İngiltere Hükümeti Kıdemli Stajyer Aktüer, ülkenin katı kripto karşıtı yasalarına rağmen Bitcoin konusunda umutlu.
  • Bitcoin’in uzun vadede iyi rakamlar yapmaya hazır olduğunu düşünüyor.
  • İngiltere hükümeti ülkedeki kripto yasalarını sıkılaştırmaya devam ediyor.

İngiltere hükümetinin aktüerya departmanından yakın tarihli bir blog yazısı, kripto topluluğunda oldukça popüler. Görünen o ki, Kıdemli Stajyer Aktüer Scott Waygood tarafından yazılan Blog yazısı, Bitcoin için harika bir örnek teşkil ediyor. Piyasa oyuncularının mevcut fiyat düşüşü konusunda endişelerini dile getirdiği bir zamanda Waygood, yatırımını kripto satın alarak genişlettiğini ve bunun son 12 ayda fiyat değerinde %70’lik bir artışa yol açtığını ortaya koyuyor.

Alımlarının yatırım tavsiyesi olmadığını savunurken, Bitcoin’in uzun vadede parabolik bir fiyat artışı görmeye hazır olduğunu da iddia ediyor.

Bu noktayı açıklayan blog gönderisinden alıntılar şöyle:

“Alternatif olarak, uzun vadeli tarihsel fiyat trendlerine bakıldığında, son fiyat düşüşü ve ardından gelen toparlanma, sadece uzun vadeli trend çizgisine geri çekilme olabilir. Bunu akılda tutarak, geçmiş verilere dayanarak tahminde bulunarak, önümüzdeki aylarda döngü zirvesine doğru parabolik bir hareket bekleyebiliriz.”

Popüler blog yazısı, Birleşik Krallık hükümetinin geçmişte paylaştığı genel duygudan farklı bir tonda. Birleşik Krallık’taki kripto para yatırımcıları ile hükümet arasında çok fazla sürtüşme yaşandı. Geçtiğimiz yıllarda İngiltere, dijital para birimlerinin kullanımını sınırlama konusundaki tutumunu sıkılaştırdı. Bir haftadan kısa bir süre önce, ülkedeki kripto borsaları, Majestelerinin Gelir ve Gümrük İdaresi’nden (HMRC) zorunlu bir dijital hizmet vergisi ödemesiyle tokatlandı.

Bundan önce, ABD Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco, Ulusal Güvenlik Bölümü ve Suç Bölümünden yetkililerle birlikte Washington DC‘de Birleşik Krallık İçişleri Bakanı Priti Patel ile bir toplantı yaptı ve bu toplantıda her iki taraf da “yasadışı suçlara daha fazla odaklanmayı” kabul etti. ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından açıklandığı üzere, kripto para birimi ve fidye yazılımı kullanımının yanı sıra ulusal güvenliğe yönelik ortaya çıkan tehditler hakkındaki diyaloğu sürdürmek bir komisyon kurulacak.

Kripto para birimleri, iklim değişikliğiyle mücadele etmeyi amaçlayan kripto yasağını destekleyen Britanyalıların çoğundan ağır tepki geldiği için tehlikeli bir bölgede görünüyor.