İngiltere’de Floki Inu Kripto Para Reklamları Hakkında Soruşturma Başlatıldı

İngiltere’de Floki Inu Kripto Para Reklamları Hakkında Soruşturma Başlatıldı

İngiltere’nin reklam otoritesi, kripto para birimi floki inu (FLOKI) için reklamlar hakkında bir soruşturma başlattı. Reklamlar, Londra otobüslerinde ve metroda göründü.

Floki inu reklam kampanyasının arkasındaki ekip, reklamların “yasal olarak temizlendiğini” ve reklam otoritesinin eyleminin “kripto para birimine ve insanların seçim özgürlüğüne karşı bir saldırı” olduğunu söylüyor.

İngiltere’nin Reklam Otoritesi Floki Inu Reklamlarını İnceliyor

İngiltere’nin reklam düzenleyicisi olan Advertising Standards Authority (ASA), kripto para birimi floki inu (FLOKI) için Londra’daki toplu taşıma araçlarına yerleştirilen reklamları araştırıyor.

Floki inu, Tesla CEO’su Elon Musk’ın shiba inu köpeğinin adını taşıyan kripto para birimidir. Musk, meme kripto para birimi Dogecoin’i (DOGE) desteklediği için Dogefather olarak adlandırıldı.

Ardından 25 Haziran’da tweet attı, “Shiba inu’mun adı Floki olacak.” Dedi. Tesla patronu, 12 Eylül’de “Floki geldi” diye bir tweet attı.

Floki inu reklamları Londra otobüslerinde ve metro istasyonlarında görüldü. Reklamlarda “Kaçırılan Doge? Get Floki” gibi ifadeler yer alıyordu.

Floki inu kripto para reklam kampanyasının arkasındaki ekip, reklamların “yasal olarak temizlendiğini” söyledi ve ekledi:

”Bu reklamlar ayrıca kripto para birimlerinin oynaklığını vurgulayan net bir sorumluluk reddi beyanı içerir.”

Başkentin ulaşım operatörü Transport for London (TFL), halktan kripto para reklamları hakkında yaygın şikayetler olmadığını söylerken, Birleşik Krallık’taki bazı politikacılar, TFL’nin floki inu için reklamları onaylamaması gerektiği konusundaki endişelerini dile getirdi.