HaberlerKripto Para Haberleri

Independent Reserve Anketine Göre Singapurluların %43’ü Kripto Paralara Yatırım Yapıyor

1.000 Singapurlunun katıldığı anket, vatandaşların %43'ünün kripto paralara sahip olduğunu gösteriyor

Kripto para borsası Independent Reserve tarafından yapılan yeni bir ankete göre, Singapur’da, özellikle Bitcoin ( BTC ) ve diğer dijital varlıkların servet potansiyelinden yararlanmak isteyen genç nesiller arasında kripto para biriminin benimsenmesi artıyor .

Anket sonuçları, katılımcıların %43‘ünün kripto para birimine sahip olduklarını ve %46‘sının önümüzdeki 12 ay içinde dijital varlık satın almayı planladığını söyledi. 26 ila 45 yaş aralığındaki katılımcıların üçte ikisi de ellerinde kripto para tuttuklarını belirtti.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ankete katılanların %93’ü Bitcoin’i duyduklarını söyledi. Ankete katılanların yaklaşık %40‘ı BTC’yi bir “yatırım varlığı” olarak nitelendirdi ve %25′i onu “değer deposu” veya “dijital altın” olarak gördüğünü söyledi.

26 ila 35 yaşları arasındakilerin dörtte üçü, kripto para birimlerinin bireyler ve işletmeler tarafından geniş çapta kabul göreceğine inandıklarını dile getirdi.

Bu tutumlar, Singapur’un toplumun çeşitli kesimlerinde dijital varlıkları olumlu bir şekilde benimsemesini yansıtıyor. Singapur’daki finans yetkilileri, merkez bankası dijital para birimlerinin sınır ötesi özelliklerini keşfetmek için Fransızlarla birlikte çalıştıklarını doğruladı.

[affiliate_news2 id=”4330″]

Şehir devletinin merkez bankası olan Singapur Para Otoritesi, vatandaşlara dijital para fikirlerini sunmaları için nakit ödüller bile teklif etti. Independent Reserve CEO’su Adrian Przelozny, Singapur’u “sağlam ve iyi düzenlenmiş finansal piyasalar altyapısı ve yeni teknolojilere açıklığı nedeniyle Asya’da kilit bir merkez” olarak nitelendirdi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu