Bitcoin Haberleri

İflas Eden BlockFi, Yüzmilyonlarca Dolarlık Kripto Para Sattı!

Kripto şirketi BlockFi, FTX’in iflasının akabinde Kısım 11 iflas muhafazası için müracaatta bulundu. Böylelikle, FTX, Voyager ve Celsius’tan sonra bir dizi kripto iflasının sonuncusu BlockFi oldu. Kripto şirketi, bugün kripto varlıklarından bir kısmını nakde çevirdi.

BlockFi, FTX’in yolundan gitti!

Sıkıntılı kripto şirketi BlockFi, kripto borsası FTX’in iflas etmesinin akabinde New Jersey Bölgesi için Amerika Birleşik Devletleri İflas Mahkemesinde Kısım 11 iflas muhafazası için müracaatta bulundu. Dosyalamada şirket, borçları ve varlıkları 1 milyar dolar ile 10 milyar dolar ortasında değişen 100.000’den fazla alacaklıya sahip olduğunu belirtti. Dosyalamada şirket, Sam Bankman-Fried’in artık iflas etmiş imparatorluğunun Amerikan kolu olan FTX ABD’ye ödenmemiş 275 milyon dolarlık bir kredi listeledi.

Bu ortada iflas başvurusu yapan BlockFi, varlık tasfiyesine de başladı. Bu kapsamda bugün, sahip olduğu kripto paraların bir kısmını sattığını açıkladı. Şirket, kelam konusu satıştaki maksadın, ticari ve idari faaliyetlerini finanse etmek olduğunu belirtti. BlockFi, kripto varlıklarından 238 milyon 600 bin dolarını nakde çevirdiğini kaydetti. Ayrıyeten şirket, iflas müracaatında, kasasında 256 milyon 900 bin dolar nakit olduğunu açıklamıştı.

Bir BlockFi yan kuruluşu da, Amerikan müracaatıyla eşzamanlı olarak Bermuda’da iflas başvurusu yaptı. Bahamalar üzere Bermuda da kriptoyu finansın geleceği olarak benimsedi. Her ikisi de, bilhassa kripto varlıkları ve dijital para üniteleri ile ilgilenmek için çerçeveler oluşturdu. Hem FTX’in iflas etmesiyle Bahamalar hem de artık BlockFi’nin iflas etmesiyle Bermuda, kripto düzenlemelerinin birinci değerli yasal testleriyle karşı karşıya.

BlockFi’nin alacaklılar listesi

BlockFi’nin en büyük alacaklısı, gerilimli durumlarda alacaklıları temsil eden ve 729 milyon dolar borçlu olan Ankura Trust. Peter Thiel ilişkili bir risk sermayesi fonu olan Valar Ventures, BlockFi paylarının %19’una sahip.

BlockFi ayrıyeten ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nu 30 milyon dolarlık bir taleple en büyük alacaklılarından biri olarak listeledi. Şubat ayında, BlockFi’nin bir yan kuruluşu, şirketin yaklaşık 600.000 yatırımcıya sunduğu bir kişisel kripto kredi eseriyle ilişkili olarak SEC’e ve 32 eyalete 100 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Bir blog gönderisinde BlockFi, Kısım 11 olaylarının şirketin işini istikrara kavuşturmasını ve tüm paydaşlar için kıymeti en üst seviyeye çıkarmasını sağlayacağını söyledi. Şirket, “Müşterilerimizin çıkarlarına en uygun biçimde hareket etmek bizim önceliğimizdir. İleriye dönük yolumuza rehberlik etmeye devam ediyor” dedi.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BlockFi, daha evvel platformundan para çekme süreçlerini durdurmuştu. Şirket iflas müracaatında, Kirkland & Ellis ve Haynes & Boone’u iflas danışmanı olarak ve Berkeley Research Group’u finansal danışman olarak işe aldığını söyledi. Şirkete nazaran, Haziran ayı sonunda BlockFi’nin 1,8 milyar dolarlık ödenmemiş kredilerinin üçte biri teminatsızdı.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu