HaberlerKripto Para Haberleri

IBC Group, Çin’deki Kripto Para Madenciliği Faaliyetlerini Durdurmayı Planlıyor

IBC Group, ülkedeki tüm BTC ve Ethereum madencilik operasyonlarını durdurmayı ve başka bir yere taşınmayı planladığını duyurdu.

Çin’in kripto madenciliği üzerindeki kısıtlamalarının ardından, yatırım firması IBC Group, ülkedeki tüm Bitcoin ve Ethereum madencilik operasyonlarını durdurma ve başka bir yere taşınma planlarını duyurdu.

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli bir yatırım grubu olan IBC, yakın zamanda merkezini Toronto’ya taşımıştı. Şirket, şimdi Bitcoin ve Ethereum madencilik operasyonlarını ABD, Kanada, BAE, Kazakistan, İzlanda ve Güney Amerika’daki çeşitli ülkelere taşımayı planlıyor.

IBC Group’un dünya çapında 40 şehirde 1.500‘den fazla çalışanı bulunuyor. Firma, 4.000‘den fazla blok zinciri projesinde önemli bir yatırımcı rolü oynadı.

[affiliate_news2 id=”3616″]

IBC Group başkanı Khurram Shroff yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çin’deki baskının geçici bir rahatsızlık olmasına rağmen, madencilik tesislerinin farklı konumlara taşınmasını dünyanın geri kalanı için harika bir haber olarak görüyoruz. Kripto madenciliği operasyonlarının Çin dışına kaydırılması Kanada için büyük bir fırsat olacak.”

Çin, İç Moğolistan, Xinjian, Qinghai ve diğer ülkelerdeki eski kripto madenciliği merkezlerinin yetkililer tarafından kapatılması ve hükümet kısıtlamalarına tabi olması nedeniyle bu yılın başlarında kripto para madenciliğini sıkıştırmaya başladı .

Sonuç olarak, Çin’den pek çok kripto madenci çıkışı oldu ve birçoğu ucuz elektrik fiyatları nedeniyle komşu Kazakistan’a yeniden yerleşmeyi seçti.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu