Blockchain HaberleriHaberler

Hyland, Eğitim Doğrulama Hizmetleri İçin Blockchain’i Destekliyor

Hyland Credentials, eğitim sektöründe blockchain teknolojisinin önemini vurgulamak adına “Eğitim için Blockchain'' başlıklı bir rapor yayınladı.

Hyland Credentials şirketinin İş Geliştirme Müdürü Natalie Smolenski, blockchain teknolojisinin eğitim sektöründeki önemli rolünü detaylandırmak için yeni bir rapor hazırladı. Hyland, 30 senelik köklü bir geçmişe sahip popüler yazılım şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor.

Aynı zamanda blok zinciri teknolojisi alanında başarılı bir yazar olan Smolenski’nin raporu, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) tarafından yayınlandı.

Eğitim kaydı doğrulama

Smolenki’nin raporu, blockchain teknolojisinin kullanımı yoluyla kayıt doğrulamanın önemini özetliyor. Smolenki, blockchain teknolojisinin dünya çapında daha kolay kayıt doğrulaması sunduğuna inanıyor.

Bu teknoloji sayesinde, öğrenciler eğitim niteliklerini paylaşabilir ve doğrulayabilir. Blockchain uzmanı yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Blockchain, yaşam boyu öğrencilerin yetkinliklerini ve becerilerini dünyanın herhangi bir yerinde çalışmayı seçtikleri herhangi bir yere aktarmalarını sağlayabilir. Bunun yanında kullanıcı kontrollü dijital kimlik bilgilerini sabitlemek için kullanılabilir”

Blok zinciri teknolojisi konusunda başarılı bir uzman, yazar ve konuşmacı olan iş geliştirme müdürü, eğitim sektörünü yeni teknolojinin benimsenmesi için heyecan verici olarak görüyor.

Smolenski, yaklaşan OECD uluslararası sanal konferansında konuşma yapacak. Deneyimli yöneticinin “Blockchain ve Yeni Kimlik Bilgisi Ekosistemi” başlıklı bir panelde yer alacağı belirtildi.

Neden blok zinciri?

Önde gelen bir yazılım şirketi olarak faaliyet gösteren Hyland, web sitesinde blok zinciri teknolojisini kullanmanın temel faydalarını özetledi.

Temel faydalar arasında verimlilik, sahiplik, güvenlik ve dolandırıcılığın önlenmesi yer alıyor. Hyland, kuruluşların gelecekte belgeleri yayınlama ve doğrulama biçimlerinde devrim yaratmak için blok zinciri teknolojisini uygulamaya çalışıyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu