Popüler Kripto Para Borsası Huobi, Latin Amerika’daki Faaliyetlerini Hızlandırıyor

Popüler Kripto Para Borsası Huobi, Latin Amerika’daki Faaliyetlerini Hızlandırıyor

Popüler kripto para borsası Huobi Global, yeni pazarlara girmek için büyük atılımlar yapmaya başladı. Şirketin son hamlesi, Arjantin, Brezilya ve Meksika’da itibari para ile kripto para alım ve satımını sağlamak amacıyla Latamex ile yapılan bir ortaklığı içeriyor.

Borsa ayrıca müşterileri için bir promosyon duyurdu: Müşteriler bu hizmetin ilk ayında itibari para kullandıkları sürece sıfır ücretle kripto para satın almalarına izin verecek.

Kripto-Fiat İşlemleri İçin Yeni Bir Seçenek

Huobi’nin Küresel Strateji Direktörü Jeff Mei‘ye göre, ortaklığın bir sonucu olarak, borsa 600 milyon potansiyel müşteriden oluşan bir pazara giriyor:

“Latin Amerika pazarı 600 milyondan fazla insanı barındırıyor ve onlara ulaşma ihtiyacı hissediyoruz. Settle, bu pazara giriş sürecinde bizim için önemli bir ortak olacak. Amacımız, fiat ve kripto arasındaki bu boşluğu tüm bölgedeki işletmeler için hızlı ve verimli bir şekilde kapatmaktır ”.

Settle Network’un Latamex sistemi, faaliyet gösterdiği her ülkede tüm KYC ve AML gerekliliklerine uymayı sağlıyor. Bu şekilde, hem borsa hem de kullanıcıları, düzenleyici kurumlardan uygun korumaya sahip olduklarından emin olabilirler.

Settle Network CEO’su Pablo Orlando da gelişme hakkındaki heyecanını dile getirdi. Latamex tarafından paylaşılan açıklamalarda, Latamex ve Huobi arasındaki gibi bir ortaklığın, kriptoya girmenin kolay yollarına ihtiyaç duyan yeni kullanıcılar için çok yardımcı olacağına dair güvence verdi:

“Dijital varlıkları yerel itibari para ile işletmek için güvenilir, sorunsuz ve uyumlu bir şekilde finansal altyapı sağlayarak Latin Amerikalı kullanıcılarının Latamex ürünümüz aracılığıyla kripto para birimlerine basit bir şekilde erişmelerine yardımcı oluyoruz”.

Adından da anlaşılacağı gibi Settle Network, Latin Amerika’da bir yerleşim ağı değişimi ve sınır ötesi ödemeler sistemidir. Birlikte çalışabilir altyapısı, geleneksel ve dijital varlıklar arasında bir köprü görevi görür.