Huobi, Çin’den Çıktıktan Sonra Singapur’daki Hizmetlerini Durduracak

Huobi, Çin’den Çıktıktan Sonra Singapur’daki Hizmetlerini Durduracak

Kripto para borsası Huobi Global, Çin’den çıktıktan kısa bir süre sonra Singapur’daki operasyonlarını sonlandırıyor.

Şirket, Salı günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, Huobi’nin gelecek yıl Mart ayının sonuna kadar Singapur merkezli tüm kullanıcıların hesaplarını kapatacağını duyurdu.

Huobi, Singapur merkezli tüm Huobi müşterilerinin aktif pozisyonlarını kapatması ve dijital varlıklarını 31 Mart 2022’den önce geri çekmesi gerektiğini söyledi. Duyuruya göre, borsa ayrıca Singapur’daki Huobi hizmetlerine erişimi Mart ayından önce kademeli olarak durduracak.

Firma, gelişmenin yerel mali makamların ilgili yönetmeliklerine uyma çabasının bir parçası olduğunu söyledi. Huobi’nin kullanıcı sözleşmesine göre, şirketin hizmetleri Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, Küba, İran, Venezuela, Singapur, Kırım, Çin Halk Cumhuriyeti, Kırgızistan, Birleşik Krallık ve diğerleri gibi ülkelerde bulunan kişiler için yasak.

Singapur, yerel düzenleyicilerin ülkede kripto ticaretini yasallaştırmak için birden fazla lisans vermesiyle son zamanlarda büyük bir küresel kripto para birimi merkezi olarak ortaya çıkıyor. 

Singapur Para Otoritesi genel müdürü Ravi Menon‘a göre, otorite Singapur, dünyanın kripto merkezi olarak konumunu güçlendirmek için çok güçlü düzenlemeler üzerinde çalışıyor.

Ek olarak Eylül ayında Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Huobi’nin yerel yan kuruluşunu geçici olarak kapattı ve Maliye Bakanlığı’ndaki işletme ruhsatının iptal edilmesini tavsiye etti.