HaberlerKripto Para Haberleri

Nijerya’da Hükümetin Baskılarına Rağmen Kripto Paralara İlgi Artıyor

Merkez bankasının kripto paraları durdurma çabalarına rağmen Nijeryalılar hala kriptoyu istiyor.

Nijerya’da kripto para biriminin benimsenmesi, hükümetin baskılarına rağmen artmaya devam ediyor. Google Trends verilerine göre Nijerya’da “Bitcoin” anahtar kelimesi için hala arama ilgisi yüksek görünüyor.

[affiliate_news2 id=”4583″]

Nijerya’da artan Bitcoin ilgisi, Sahra Altı Afrika’nın P2P hacminde lider bölge olarak ortaya çıkmasına yardımcı oldu ve bölge, geçtiğimiz hafta 18,8 milyon dolarlık hacim yayınladı .

Bölgeye göre haftalık P2P hacmi

Siyasi ve ekonomik krizlerin bir araya gelmesi, sosyal baskı, para birimi kontrolleri ve yaygın enflasyon dahil olmak üzere pek çok faktör kripto paraların benimsenmesini teşvik etti.

Nijerya’da tansiyon, polis birimine karşı çıkan kitlesel protestoların ülkeyi kasıp kavurmasının ardından Ekim ayından bu yana tırmandı .

EndSars protestolarında, protestocular göz yaşartıcı gaz ve tazyikli su ile saldırıya uğradı ve 20 Ekim’de gerçek mühimmatla silahlanmış bir düzine polis tarafından vurularak öldürülen pek çok kişi de dahil olmak üzere 50′den fazla sivil öldürüldü

Şiddetin ortasında protestocular, ekonomik faaliyetlerini hükümetin erişiminin dışında tutmak için giderek artan bir şekilde kripto paralara yöneldiler.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu