HaberlerKripto Para Haberleri

Huawei, Kripto Para Hamlelerini Sürdürüyor

Altcoin projesi Elrond Network (EGLD) tarafından sunulan çok amaçlı blockchain uygulaması Maiar artık Huawei akıllı telefon kullanıcıları için hazır.

Elrond Network tarafından desteklenen bir blockchain uygulaması olan Maiar, bugün Huawei akıllı telefon kullanıcılarının kripto cüzdanına anında erişebileceklerini duyurdu.

Maiar, bugün itibarıyla AppGallery mağazasında Huawei sahiplerinin kullanımına sunuldu. Yapılan duyuruya göre uygulama, Huawei kullanıcılarının telefonlarını biyometrik olarak güvenli donanım cüzdanlarına dönüştürmelerine imkan sağlıyor.

Huawei yetkililerinden Siri Borsum, “Maiar’ın AppGallery’deki ilk çıkışı, finansal durumlarını kontrol etmelerine yardımcı olacak önemli bir araçla müşterilerimize güç verecek” dedi.

Blockchain teknolojisinin mobil, kişisel ve güvenli olması gereken tüketici internetini geliştirmede önemli bir rol oynayacağını da sözlerine ekledi .

Bu Huawei kripto para cüzdanının farkı ne? 

Maiar bir dijital kimlik katmanı sunduğu için uygulamanın son derece güvenli olduğu belirtiliyor. Bu sistem telefon numarasını bir cüzdan adresiyle eşleştirerek çalışıyor.

Bu şekilde kullanıcı gizliliği korunuyor. Uygulamaya bağlı numara ile adres defteri aracılığıyla arkadaşlarınıza ve ailenize rahatlıkla para gönderilebilirsiniz. Ayrıca sistem, herhangi bir kişisel veri toplamıyor.

Maiar’ın uygulaması, saniyede 15.000 işlem gerçekleştirebilen internet ölçeğinde bir blok zinciri olan Elrond Network tarafından destekleniyor. Uygulama, para göndermenin mesaj göndermek kadar kolay olduğunu iddia ediyor.

Şirket, buradaki amacın en büyük akıllı telefon markalarından biri olan Huawei’de böyle bir cüzdan kullanmanın kolaylığı nedeniyle kripto paraların benimsemesini sağlamak olduğunu söyledi.

Ek olarak bu, teknoloji devinin yaptığı ilk kripto para dostu hamle de değil. Geçen yıl şirket , Mate 40 akıllı telefon serisinin Çin merkez bankası dijital para birimi dijital Yuan için entegre bir donanım cüzdanı içereceğini duyurmuştu.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu