HaberlerKripto Para Haberleri

HSBC CEO’su, Kripto Para Birimi Yatırımları Sunma Planlarının Olmadığını Söyledi

HSBC CEO Noel Quinn, bankanın kripto para birimi yatırımları sağlamak için acele etmediğini söylüyor.

HSBC CEO‘su Noel Quinn, bankanın Bitcoin’i bir ödeme aracı yerine bir varlık sınıfı olarak gördüğünü ve müşterilere kripto para yatırımları sağlamak için acele etmediğini söylüyor.

HSBC CEO’su Kripto Paralara Karşı Duruşunu Açıkladı

Noel Quinn, bankanın müşterilere yatırım olarak kripto para birimleri sunma gibi bir planları olmadığını söyledi. Reuters’in aktardığına öre Quinn’in konu hakkındaki sözleri şöyle:

“Dalgalanma göz önüne alındığında, bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’e girmiyoruz. Müşterilerimiz orada olmak istiyorlarsa tabii ki olabilirler, ancak onu servet yönetimi içinde bir varlık sınıfı olarak tanıtmıyoruz .”

Aktarılan bilgilere göre HSBC yöneticisi, kripto para birimlerine şüpheyle yaklaşıyor ve henüz erken olduğunu düşünüyor. Ayrıca Quinn şunları da paylaştı:

Bitcoin’i bir ödeme aracından çok bir varlık sınıfı olarak görüyorum ve çok değişken olduğu için müşterilerin bilançosunda nasıl değerleneceğine dair çok zor sorularla karşılaşıyorum.

HSBC CEO‘sunun kripto para birimi ile ilgili açıklaması, Çin’in finansal kurumların kripto işlemleriyle ilgili hizmet vermesini yasaklaması ve 2017‘de açıklanan kripto para birimi baskısını yinelemesinden sonra geldi. 

HSBC, Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimine uzun süredir sıcak bakmıyor. Nisan ayında banka, müşterilerin Microstrategy gibi elinde yüklü miktarda Bitcoin tutan şirketlerin hisse senetlerini satın almasını engellemek için politikasını bile değiştirmişti.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu