Blockchain HaberleriHaberler

HSBC, Dubai’nin KYC Blok Zincirine Katılan İlk Yabancı Kuruluş Oldu

HSBC, blok zinciri teknolojisinden yararlanarak yerel yatırımcılar ve kurumsal müşteriler için KYC sürecini iyileştirmeyi planlıyor.

Küresel bankacılık devi HSBC, Dubai hükümeti tarafından desteklenen bölgesel Müşteri Tanı (KYC) odaklı özel blok zincirine başarıyla dahil edildiğini duyurdu.

HSBC, geçmiş dönemlerde kripto paralarla ilgili hizmet verme planlarının olmadığını söylemişti ancak ünlü bankanın son adımı blockchain alanından geldi.

HSBC, Dubai merkezli Ekonomik Kalkınma Departmanı tarafından geliştirilen ve “Dubai Ekonomisi” olarak adlandırılan “BAE KYC Blockchain Platformu”nda dördüncü kurucu üye oldu.

BAE KYC Blockchain Platformu, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki lisans yetkilileri ve finans kurumları arasında doğrulanmış KYC verileri için ulusal bir ekosistemdir.

BAE KYC Blockchain Platformu geliştirme direktörü Omar Al Mehairi, BAE’de verimlilik tasarrufu sağlamak ve genel iş ortamını iyileştirmek için platform hakkında övgü dolu bir konuşma yaptı. Al Mehairi diyor ki:

“BAE KYC Blockchain Platformu, bankalarla ilişki kurmak için gereken süreyi önemli ölçüde azalttı. Bu, BAE’yi olumlu yönde iyileştirecek.”

Platform, Şubat 2020‘de kuruldu ve bankaların, geleneksel yöntemlerle uzun ve maliyetli bir süreç olabilen kimlik doğrulama sürecini iyileştirmesine olanak tanıyor.

Blockchain KYC üyeliği, Emirates Islamic, Emirates NBD, Commercial Bank of Dubai, Abu Dhabi Commercial Bank, RAKBANK ve Mashreq Bank gibi büyük yerel bankaları ve finans kurumlarını kapsıyor.

Dubai Finansal Hizmetler Komisyonu (DFSA) şehirde kripto para düzenlemeleri için standart bir çerçeve oluşturma çabalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu