Horizon Kinetics, Yeni Bitcoin Madenciliği Ortaklığını Başlatacak

Horizon Kinetics, Yeni Bitcoin Madenciliği Ortaklığını Başlatacak

Yatırım yönetim firması Horizon Kinetics, yatırımcıların Bitcoin’e daha fazla dahil olmaları için önümüzdeki haftalarda yeni bir madencilik şirketi kurmaya hazırlanıyor.

Horizon Kinetics’te portföy yöneticisi ve araştırma analisti olan James Davolos‘a göre, 1994 yılında kurulan firmanın yönetimi altında yaklaşık 7 milyar dolarlık varlık bulunuyor.

Horizon Kinetics, ilk madencilik şirketi HK Cryptocurrency Mining’i 2017 yılında 5 milyon dolarlık bir başlangıç ​​sermayesi artırımı ile kurdu.

Şirket, finansmanın “doğrudan geleneksel ve varlık yönetimi müşterilerinden” ve ayrıca firmadaki diğer müdürlerden ve ortaklardan geldiğini söyledi:

“Birbirlerine çok sıkı bağlı oldukları için madenciliği anlamadan Bitcoin’i gerçekten anlayamadığımızı hissettik.”

Operasyon Direktörü Alun Williams, şirketin o zamanlar “iyi bir kârlı teklif” haline geldiğini, ancak 2017’de yatırım yapmayan bazı müşterilerin meraklı ve para yatırmak için başka fırsatlar için istekli olduklarını söyledi.

Horizon Kinetics, 2018’de ikinci bir şirket olan HK Cryptocurrency Mining 2‘yi kurdu. Yaklaşık 8,5 milyon dolar sermayeye sahipti.

Williams, şirketin, Consensus Mining & Seigniorage Corporation adlı yeni bir iş altında şirketleri birleştirmeye hazır olduğunu söyledi.

Williams, Horizon Kinetics‘in şu anki projesinin üç aşaması olduğunu söyledi: ”İki şirketi bir araya getirmek, doğrudan mevcut müşterilerden ek sermaye toplamak ve ardından OTC piyasasına doğrudan bir liste yapmak için yararlı olacak” İfadelerini kullandı.

Williams, “Bizim için heyecan verici bir andayız ve son zamanlarda birçok şirketin halka açıldığını görüyoruz” diye ekledi. Ancak, yatırımcılarımızın sermayesini riske atmamak, aynı zamanda zaman içinde geliştirmek ve büyütmek için sermayemizi metodik bir şekilde dağıtarak çok farklı bir şekilde çalışıyoruz.” Dedi.