Hong Kong’un Resources Capital Futbol Kulübü NFT Koleksiyonunu Başlattı

Hong Kong’un Resources Capital Futbol Kulübü NFT Koleksiyonunu Başlattı

Hong Kong Premier Ligi’nde oynayan Resources Capital Futbol Kulübü bugün NFT koleksiyonlarını resmen başlattığını ve bunu yapan ilk Asya futbol takımı olduğunu söyledi.

Hong Kong’un en iyi oyuncularından biri olan takımın kaptanı ve kalecisi Lam Chun Kit‘in özel bir NFT koleksiyon kartı, Ekim ayının ilk haftasında açık artırmaya çıkacak.

Kazanan teklif sahibi ayrıca sezonun geri kalanında takımın tüm maçlarına özel erişim elde edecek. Lam’ın NFT’sinin yanı sıra, satışa sunulan diğer NFT’ler arasında takımdaki diğer oyuncuların yer aldığı 50 paket koleksiyon kartı da bulunuyor.

Tüm kartları toplayan taraftarlar, oyuncu imzalı bir futbol veya forma gibi hediyeler alabilecek ve hatta oyuncularla tanışabilecek.

RCFC bu hamlesi ile Manchester City, Bayern Münih ve Real Madrid gibi fan tokenleri ve NFT yayınlayan futbol kulüplerinin arasına girmek istiyor.

Bu ayın başlarında, futbol yıldızı Lionel Messi, Paris St Germain’deki (PSG) kripto para taraftar tokenleri ile ön plana çıkmıştı.

NFT’ler geçen yıl büyük bir patlama yaşadı ve popülaritesi bir hayli arttı. Nonfungible.com’a göre, Ethereum’daki NFT pazarı, 2021‘in ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre 500 milyon ABD dolarından 700 milyon ABD dolarının üzerinde işlem gördü.

İkinci çeyrekte işlem gören tüm NFT hacminin %66‘sını koleksiyon ürünleri, %7‘lik bölümünü ise spor NFT’leri oluşturdu.