HaberlerKripto Para Haberleri

Hong Kong’da Kripto Para Birimi Suçları Artıyor

Hong Kong polisine göre, insanlar pandemi nedeniyle evde çok fazla zaman harcıyor ve bu nedenle kripto para dolandırıcılığı için kolay bir hedef haline geliyorlar.

Hong Kong’daki kripto para dolandırıcılıklarından kaynaklanan kayıpların ölçeği, yerel polisin bu yılın ilk altı ayında 496 tür vaka tespit etmesiyle rekor seviyelere yükseldi. Kurbanlar 27 milyon dolardan fazla para kaptırdılar ve bir kişi yaklaşık 16 milyon dolar kaybetti.

Hong Kong’da Kripto Dolandırıcılığı Artıyor

South China Morning Post’un aktardığı bilgilere göre, Hong Kong’daki sanal para birimlerini içeren suçlar, 2021’in ilk altı ayında önemli ölçüde arttı ve toplamda yaklaşık 27 milyon dolara ulaştı. Kayıplar geçen yılın tamamında 15 milyon doların altında kalmıştı.

[affiliate_news2 id=”4596″]

Polisin siber güvenlik ve teknoloji suç bürosu başkanı ve Baş Müfettiş Lester Ip Cheuk-yu, sorunun arkasındaki ana nedenin COVID-19 salgını olduğunu açıkladı. İnsanların evden çalıştıkları için internette çok daha fazla gezindiklerini ve bu nedenle bilgisayar korsanlarının onları daha kolay hedef aldığını savundu:

“İnsanlar evde daha fazla kalıyor, bu da internette daha uzun zaman geçirdikleri anlamına geliyor. Bu nedenle dolandırıcıların onlara çevrimiçi yaklaşmak için daha fazla yolu var.”

Yerel makamlar, Ocak ve Temmuz 2021 arasında bu tür suçların toplam vakalarının 496 olduğunu tahmin ediyor. Müfettiş Cheuk-yu, birçok sakinin kripto para birimlerini anlamadığı veya bu konudaki bilgilerini abarttığı konusunda uyardı. Dolandırıcıların, dijital varlıklarla daha çok uğraşan kişiler oldukları için çoğunlukla gençleri hedef aldığına dair bir uyarıda bulundu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu