HaberlerKripto Para Haberleri

Hong Kong Gümrük Polisi 113 Milyon Dolarlık Kripto Para Aklama Soruşturmasında Dört Kişiyi Tutukladı

Hong Kong gümrüğündeki kolluk kuvvetleri, gerçekleştirdikleri baskınla kripto para yoluyla suç gelirlerini akladığı iddia edilen dört şüpheliyi tutukladı.

South China Morning Post’un aktardığı bilgilere göre, Hong Kong gümrükleri, iddia edilen sendikanın, çoğunluğu USDT olmak kaydıyla 1,2 milyar Hong Kong doları (150 milyon dolar) tutarında yasadışı fonları akladığını söyledi .

Hong Kong gümrük sendikasyon suçları soruşturma bürosunun kıdemli şefi Mark Woo Wai Kwan’a göre, para aklama operasyonları 40 USDT cüzdanı aracılığıyla paravan şirketler ile yapıldı.

Woo, raporda, “Soruşturmamız, sendikanın Şubat 2020 ile Mayıs 2021 arasında kripto para birimi aracılığıyla yaklaşık 880 milyon Hong Kong dolarını akladığını ortaya çıkardı” dedi. Kalan fonların ise normal paralarla aklandığı düşünülüyor.

Gümrük, geçen Perşembe günü 33 yaşında bir elebaşının yanı sıra 24-36 yaşları arasındaki diğer üç adamı da tutukladı. Raporda, kimliği belirsiz bir kolluk görevlisinin, şüphelilerin suçlu müvekkillerinden yüzde üç ila beş arasında bir komisyon talep ettiği belirtildi. Woo’ya göre, kripto paraları içeren davanın çöküşü şehirde türünün ilk örneğiydi.

[affiliate_news2 id=”3954″]

Woo, hala aklanan fonların kökenini araştırırken, kripto para birimleri, faaliyetlerin izini sürmeyi zorlaştırıyor. Ancak rapor, en son vakanın, 2012‘de Hong Kong’da 1,6 milyar dolar değerindeki en büyük kara para aklama faaliyetiyle karşılaştırıldığında sönük kaldığın” ekledi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu