HaberlerKripto Para Haberleri

Hong Kong’un Dijital Para Testleri Önümüzdeki Yıl Başlayacak

Hong Kong Mali Sekreteri, bölgenin gelecek yıl dijital renminbi denemeleri yapacağını belirtiyor.

Hong Kong’un finans yetkilileri, dijital dönüşümü teşvik etmeye kararlı olduklarını söyledi. Dijital Renminbi‘nin sınır ötesi ödemelerde kullanılacağı belirtildi.

Hong Kong Mali Sekreteri Paul Chan Mo-po, dün bakanlığın resmi web sitesinde yayınlanan bir makalede , organizasyonun dijital renminbi için teknik testlere başlayacağını dile getirdi. 

Mo-po, makalesine “çağa ayak uydurmak” fikrinden yola çıkarak Çin halkının tüketici kuponlarını ve e-cüzdan indirimlerini coşkuyla kullandığının farkında olduğunu söyleyerek başladı.

Hong Kong Mali Sekreteri daha sonra tüketici kuponu planını ve kullanımından kaynaklanabilecek endişeleri ele aldı. Mo-po, e-cüzdan sisteminin kullanımı ve nakitsiz deneyim konusunda övgü dolu söylemlerde bulunduktan sonra dijital dönüşümü teşvik etmeye kararlı olduğunu dile getirdi.

Çin, finansal sistemlerini ve genel ekonomiyi dijitalleştirme konusunda son derece kararlı görünüyor. Dijital Renminbi’nin, birçok bölgede pilot uygulaması yapıldı ve oldukça başarılı oldu.

Mo-po’ya göre, Hong Kong’un finans yetkilileri dijital parayı önümüzdeki yıl toptan ve perakende alanında kullanmayı planlıyor.

Bölge, Çin Anakarası ile Hong Kong arasındaki sınır ötesi ödemeler için testler yapmak adına ülkenin merkez bankasıyla birlikte çalışacak.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu