HaberlerKripto Para Haberleri

Hollanda Merkez Bankası’nın Kripto Para Borsalarından İstediği Cüzdan Bilgileri Verilmeyecek

Hollanda Merkez Bankası, kripto para şirketlerini müşterilerinin cüzdanlarının ekran görüntülerini istemeye zorladı ancak mahkeme bunun yersiz olduğunu söyledi.

Hollanda Merkez Bankası kripto para borsalarından müşterilere ait cüzdan bilgilerinin ekran resimlerini istemişti.

Ülkenin popüler borsalarından biri olan Bitonic, isteğe itiraz etti ve beklediği sonucu aldı. Şirket, alınan mahkeme kararı ile taleplerin geri çekildiğini duyurdu.

Mahkeme kararında ”Hollanda Merkez Bankası, kayıt şartını Bitonic’in tescili için bir koşul olarak yanlış bir şekilde belirlemiştir” ifadeleri yer aldı.

 

Geçen Kasım ayında Hollanda Merkez Bankası, resmi olarak tescil edilmek isteyen Hollanda merkezli kripto şirketlerine yeni şartlar getirmişti.

Bankanın Yaptırım Yasası, şirketleri müşterilerinin para çekme işlemlerini sürekli olarak izlemeye ve kripto para cüzdanlarının ekran görüntülerini talep etmeye zorladı.

O zamanlar Bitonic ve diğer kripto para borsaları, yeni önlemlerin etkisiz ve orantısız olduğunu savunmuştu.

CoinPrices.io’nun yönetici editörü Matt Odell, Hollanda Merkez Bankası’nın yeni taleplerini uygun kişisel gözetim yasaklarının açık habercisi olarak nitelendirdi.

Sonuç olarak, Bitonic bir Hollanda mahkemesine itiraz etti ve ikincisi nihayetinde kripto para endüstrisinin tarafını tuttu.

Yapılan duyuruya göre, mahkeme kararı ayrıca “Hollandalı denetçinin tescil kararını daha iyi yöntemlerle yapması gerektiğini” öne sürdü.

Bitonic kripto para borsası alınan kararı kullanıcılara böyle duyurdu:

“Bu karar, cüzdan doğrulama önlemlerini mümkün olan en kısa sürede kaldıracağımız anlamına geliyor. Örneğin, artık tüm işlemler için cüzdan ekran görüntünüzün bir kopyasını istemeyeceğiz. Başka hangi kolaylıkların mümkün olduğunu daha fazla araştıracağız. Bu karar müşterilerimizi yasa dışı ve zahmetli bir prosedürden kurtardığı için memnuniyet duyuyoruz. “

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu