HaberlerKripto Para Haberleri

HIVE, Bitmain’den 1.800 Madencilik Makinesi Satın Alıyor

HIVE, Canaan anlaşmasına ek olarak Bitmain'den de kripto madencilik teçhizatı satın aldı.

Vancouver merkezli bir kripto para madenciliği şirketi olan HIVE Blockchain Technologies, madencilik operasyonlarını genişletmek için Çinli madencilik teçhizatı üreticisi Bitmain’den 1.800 makine satın alıyor.

HIVE, Cuma günü bir şirket açıklaması yayınladı. Açıklamaya göre Bitmain’den 1.800 Antminer S19j Pro madenci sipariş ettiğini ve yeni makinelerin saniyede toplam 180 petahash hash gücü getirmesinin beklendiğini ifade etti.

Toronto Menkul Kıymetler Borsası, Nasdaq ve Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören HIVE, Kanada, İsveç ve İzlanda’da veri merkezleri işletiyor ve yeşil enerji stratejisini destekliyor.

Yeni makinelerin satın alınması, HIVE’ın 2022 planlarının bir parçası ve siparişler Ocak 2022’den Haziran 2022‘ye kadar teslim edilmek üzere ayarlandı.

Yeni anlaşma, HIVE’nin bu ayın başlarında başka bir Çinli madencilik teçhizatı üreticisi Canaan ile saniyede 272 petahash toplam işletme hash gücüne sahip 4.000 Bitcoin madencilik makinesi siparişini takip ediyor.

HIVE yönetim kurulu başkanı Frank Holmes yaptığı açıklamada, “Bitmain ile yapılan bu satın alma, satın aldığımız üreticileri çeşitlendirme stratejimizi sürdürmemizi sağlıyor” dedi.

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu