Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Madencilik Firması HIVE, Canaan’dan 4.000 Makine Alıyor

HIVE Blockchain, Çin merkezli bitcoin madenciliği donanım üreticisi olan Canaan'dan 4.000 makine sipariş etti.

Canaan bugün madencilik firması HIVE tarafından 4000 adet makine sipariş edildiğini açıkladı. Canaan, makinelerin modelinden veya siparişin değerinden bahsetmedi. Makinelerin önümüzdeki 60 gün içinde iki parti halinde HIVE’a sevk edilmesi bekleniyor.

HIVE şu anda 925 PH/s toplam Bitcoin işletim hash oranına sahip. Ağustos ayına kadar firma, hash oranının saniyede 1 Exahash’a (EH/s) ulaşmasını bekliyor.

HIVE şu anda Bitcoin ve Ethereum madencilik operasyonlarından günlük 550.000 dolar gelir elde ediyor ve bu da yıllık 200 milyon dolarlık bir çalışma oranına karşılık geliyor.

Firma, gelirlerini artırmak için ek makineler satın almak adına nakit akışını kullanmaya devam etmeyi planladığını söyledi.

Şirket 2017 yılında halka açıldı ve şu anda Toronto Menkul Kıymetler Borsası, Nasdaq ve Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görüyor.

Kripto para madenciliği firmaları, Çin’in yerel kripto madenciliği sektöründeki baskısını takiben operasyonlarını ölçeklendirmek için giderek daha fazla ekipmana yatırım yapıyor .

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu