Finans HaberleriHaberler

Hisse Senedi Uzmanı Jim Cramer Kripto Paralardaki Düzeltmenin Hisse Senetlerine Olumlu Yansıyacağını Düşünüyor

Jim Cramer, kripto paralardaki düzeltmenin hisse senedi piyasalarına fayda sağlayacağını ve bazı yatırımcıların kar elde edip onları daha az değişken yatırımlara yönlendireceğini düşünüyor.

Hisse Senedi Uzmanı Jim Cramer kripto para piyasasındaki en son düzeltmenin borsaları nasıl etkileyebileceğine dair düşüncelerini açıkladı.

Cramer, bu olasılığın hisse senedi piyasalarına olumlu yansıyacağını ve bazı yatırımcıların kar elde edip onları daha az değişken yatırımlara yönlendireceğini düşünüyor.

Jim Cramer, Kripto Para Düzeltmesinin Hisse Senedi Piyasalarına Fayda Sağlayacağını Düşünüyor

En tanınmış hisse senedi uzmanlarından biri olan Jim Cramer, kripto para birimi ekonomisinin son zamanlarda yaşadığı mevcut düzeltmenin borsaya fayda sağlayabileceğini belirtti.

Ona göre, bu sarsıntı piyasayı spekülatörlerden temizleyerek büyük yatırımcıları daha değer odaklı hisse senetlerine yönlendirebilir. Cramer açıklamasında şunları söyledi:

Bu spekülatif erime, tüm piyasayı geçici olarak etkileyebilir elbette, ancak spekülatörler bir kez sarsıldığında, bunun Dow ve S&P için bir kazanç olduğuna bahse girerim.

Cramer, uzun vadede bu tür bir varlığa gerçekten inanan yatırımcıları da eleştirdi. Bu varlıkların gerçek değerinden şüphe duyduğunu vurgulayarak şunları vurguladı:

Hala kripto paralara ya da tokenlere inanan kişilerin hiçbir disiplini yok.

Cramer piyasa düzeltmeleri esnasında nasıl kar edileceğine dair tavsiyeler vermeyi de ihmal etmedi. Yatırımcılara, endüstriyel hisse senetleri veya sadece iyi temettüleri olan tüketici ürünü şirketleri gibi daha az değişken somut yatırımlara yönelmelerini önerdi. Bunun için kripto para varlıklarının ve NFT‘lerin önemli bir bölümünü terk etmelerini söyledi.

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu