Finans HaberleriHaberler

Robinhood’un İki Rakibi, Yurtdışında Rekabet Etmek İçin Kripto Para Lisansına Başvurdu

Futu ve Tiger Brokers, bu ay Singapur ve ABD’de yerel müşterilerin kripto para ticareti yapmasına izin verecek lisanslar için başvurduklarını söyledi.

Çin’in hisse senedi ticareti uygulaması Robinhood’un iki rakibi, yurtdışında rekabet etmek için kripto para lisanslarına başvurdu. Gelişme, dijital para fiyatlarının düşmesi ve Pekin’in piyasadaki spekülasyonu sınırlama çabalarının artmasından sonra geldi.

Futu ve Tiger Brokers adlı şirketler, geçen ayki kazanç çağrıları sırasında Singapur ve ABD’de yerel müşterilerin dijital para birimleri ticareti yapmasına izin verecek lisanslar için başvurduklarını açıkladı.

Son birkaç haftadır yetkililer kripto para ticaretine karşı yeni uyarılar yayınlıyor. Bunun yanında BTC madenciliğine yönelik baskılarda artış gösteriyor.

Ancak finans dünyasında, Bitcoin fiyatı 35.000 Dolar‘a düşmeden önce 60.000 Dolar’ın üzerinde rekor seviyelere yükseldiğinden kripto para birimlerine olan talep oldukça yüksek.

Hisse senedi uygulaması Robinhood, 2018 senesinde Amerika’da BTC ve Ethereum ticaretini başlatmıştı. Şirket, bu hareket ile milyonlarca müşteriyi çekmeyi başardı.

Futu’nun finans müdürü Arthur Chen geçen hafta yaptığı röportajda “Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarımız kripto paralara çok fazla ilgi duyuyor” dedi. Ek olarak şirketin bu yılın sonuna kadar kripto para birimi ile ilgili ürünler sunmayı umduğunu söyledi.

Futu ve Tiger Brokers şirketleri Çin dışındaki pazarlara odaklanıyor. Pekin, Yuan-Bitcoin işlemlerini esasen yasaklamanın yanı sıra, anakaradan çıkan sermaye akışlarını sıkı bir şekilde kontrol ediyor.

Tiger Brokers’ın CEO’su Tianhua Wu‘da geçen hafta verdiği demeçte, müşterilerin kripto para birimleriyle çok ilgilendiğini ve Coinbase’in hisse senedi listesinin yeni kullanıcıları cezbettiğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu