Hisse senedi blok zinciri ağı Tezos’a (XTZ) yakından bakış

Hisse senedi blok zinciri ağı Tezos’a (XTZ) yakından bakış

Tezos (XTZ) son zamanlarda ilgi duyulan kripto paralardan birisi olmayı başardı. Birçok kullanıcı bu kripto para ile ilgili yoğun araştırmalar yapıyor ve konuyla ilgili istatistiklerde de görülüyor ki Tezos ile ilgili olarak yoğun bir ilgi söz konusu.

Bu ilginin temel nedeni son zamanlarda yaşanan kripto para değer dalgalanmaları olmakla birlikte Tezos genellikle sağlam bir altyapıya sahip.

Peki Tezos (XTZ) Nedir? Sorusuna değinecek olursak; 2014 yılında geliştirilmeye başlayan ve 2017 yılında ciddi bir fon toplayan Tezos, birçok farklı özelliği kripto para piyasasına getirmeyi başaran kripto para birimlerinden bir tanesidir.

Eşler arası işlemleri yürütebilen ve akıllı sözleşmeleri dağıtmak için bir platform görevi görebilen blok zinciri ağıdır. Tezos genel anlamıyla tıpkı Ethereum gibi akıllı bir sözleşme platformudur. Bu özelliği bakımından kullanıcılara güven vermeyi başarmış bir kripto para birimi olduğu için çökme olasılığı yok denecek kadar azdır.

Ancak yine de birçok kişinin mesafeli yaklaştığı para birimlerinden birisi denilebilir. Özellikle uzun vadeli düşünülüyorsa Tezos yatırımcının içini rahatlatabilecek kadar güven verici bir yatırım aracıdır çünkü ciddi bir fon desteği bulunuyor.

Tezos (XTZ) Amacı Nedir?

Tezos temel olarak dijital ya da sanal diyebileceğimiz bir toplum oluşturma amacı gütmektedir. Bu noktadan bakıldığında devrim niteliğinde bir amaca sahiptir ancak bunu tam olarak gerçekleştiremedi.

Tezos bu yaklaşımı ve aldığı fonlar yoluyla uzun dönemde ayakları yere sağlam basan kripto paralardan biri olmayı başarmıştır. Tezos (XTZ) nedir? sorusuna yönelik olarak bunları bilmek birçok yatırımcı için önemli olacaktır çünkü günümüzde en çok etkileşim gören para birimlerinden bir tanesidir.