HaberlerKripto Para Haberleri

Hintli Teknoloji Patronu: ”Milletvekilleri kriptoya altın veya gayrimenkul gibi davranmalı”

Hintli teknoloji devi Nandan Nilekani, ülkenin 1,7 trilyon dolarlık kripto varlık endüstrisinden yatırım çekmeye çalışması gerektiğine inanıyor.

Hintli teknoloji devi Nandan Nilekani, yerel milletvekillerini vatandaşların kripto varlıkları üzerinde spekülasyon yapmasına izin vermeye çağırdı.

Financial Times’a konuşan Nilekani, yasaklayıcı düzenlemelerin Hindistan için önemli fırsatların kaçırılmasına neden olabileceği konusunda uyardı ve daha serbest bir yaklaşımın ülkenin 1,7 trilyon dolarlık dijital varlık piyasasına girmesine izin vereceğini söyledi.

Teknoloji patronu, Hintlilerin spekülasyon için ve bir değer deposu olarak kripto paralara erişmesine izin verilmesini tavsiye etti ve şunları söyledi:

“Tıpkı varlıklarınızın bir kısmı altın veya gayrimenkulde olduğu gibi, bazı varlıklarınız da kriptoda olabilir. Depolanmış bir değer olarak kriptonun bir rolü olduğunu düşünüyorum ama kesinlikle işlemsel anlamda değil.”

Nandan Nilekani, 2009‘da başlatılan Aadhaar biyometrik kimlik programı da dahil olmak üzere dijital teknolojilere ilişkin politikaların oluşturulmasına yardımcı olmak için uzun süredir Hintli yetkililerle birlikte çalışıyor.

Aralık 2016′da, Hindistan’daki insanların dijital ödemeleri nasıl daha fazla kullanabileceklerini araştırmak için bir komiteye katıldı ve 2019‘da dijital ödemelerle ilgili bir merkez bankası komitesine başkanlık etti.

Hindistan’ın muazzam teknoloji sektörü ve bankasız nüfusu ile ülke, kripto varlıklarının benimsenmesi için küresel bir merkez olabilir, ancak düzenleyici durum, politikacılardan ve merkez bankasından gelen çelişkili sinyallerle belirsizliğini koruyor.

Hindistan Merkez Bankası, 2018‘de tüm bankaların müşterilerin kripto para ticareti yapmasına izin vermesini yasaklamıştı, ancak bu, Şubat 2020‘de Yüksek Mahkeme tarafından bozularak yeni umutlara yelken açılmasını sağladı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu