HaberlerKripto Para Haberleri

Hintli Kripto Uzmanları Endüstrinin Emtia Olarak Düzenlenmesini Öneriyor

Hindistan'daki kripto para uzmanları, hükümetin varlık sınıfını emtia olarak düzenlemesini tavsiye ediyor.

Hindistan’ın blok zinciri ve kripto para birimi uzmanları, maliye bakanlığına kripto para birimlerinin bir emtia olarak görülmesini tavsiye etti.

İsimsiz iki kaynağa göre Gujarat Uluslararası Finansal Hizmetler Merkezleri Kurumu’nun (IFSCA) kripto para birimi işlemlerini düzenlediğini öne sürüyorlar.

Bu otoritenin düzenlemesi uyarınca, yatırımcılara KYC uyumluluk standartlarını takip etmesi gereken emtia yatırımcıları olarak muamele edilecek.

Ayrıca yatırımcıların bireysel varlıklarının Liberalize Havale Programı kapsamında 250.000 Dolar ile sınırlandırılması tavsiye ediliyor. Tartışmalara katılan bir katılımcı şunları söyledi:

“Daha önce ayrı bir Dijital Varlık Düzenleme Kurumu (DARO) kurmayı önermiştik, ancak tamamen ayrı bir yasa gerektireceğinden bu fikir hükümetle uyuşmadı.”

Kripto paralar ülkede hızla yayılmaya başladığı için Hindistan hükümeti hızlı hareket etmek istiyor. Ülkede oldukça popüler elektronik markalarından biri olan Xiaomi de bir kredi platformu kurmayı düşünüyor.

Ayrıca Hindistan, diğer birçok ülke gibi, CBDC kullanımını araştırmaya karar verdi. Hindistan Rezerv Bankası’nın yakın bir zamanda dijital para birimini aşamalı olarak tanıtması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu