Hintli Kripto Şirketleri Gelecek Hafta Milletvekilleriyle Buluşacak

Hintli Kripto Şirketleri Gelecek Hafta Milletvekilleriyle Buluşacak

Hindistan’ın en önde gelen kripto şirketlerinden bazıları, sektörle ilgili görüşlerini sunmak için önümüzdeki hafta hükümetle bir araya gelecek.

Hindistan Parlamento Finans Daimi Komitesi, endüstri uzmanlarının kripto para alanındaki fırsatlar ve zorluklar konusundaki görüşlerini almak için 15 Kasım’da bir toplantı düzenleyecek.

Business Insider’ın Perşembe günü bildirdiğine göre, bu hükümet ve kripto endüstrisindeki paydaşlar arasındaki ilk resmi toplantı olacak.

Binance’e ait kripto borsası WazirX’de toplantıya katılacağını söyledi. Raporlara göreCoinSwitch Kuber ve CoinDCX de davetliler arasında bulunuyor.

Bu yılın başında, Hindistan hükümeti,kriptoyu tamamen yasaklamak için yasalar çıkarmaya hazır görünüyordu. Ardından CoinSwitch Kuber’in endüstrinin düzenlenmesi konusunda hükümetle görüştüğü bildirildi

Ek olarak geçtiğimiz günlerde Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı, kriptoya yatırım yaptığı bildirilen Hintlilerin sayısının “abartılı” olabileceğini söyledi.

Shaktikanta Das, Çarşamba günü finans gazetesi Business Standard’ın röportajında “alıntılanan rakamlardan pek emin olmadığını” söyledi.

Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı ”kripto pazarındaki katılımcı sayısının biraz abartılı göründüğünü düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Das daha önce röportajda kripto paranın makroekonomik ve finansal istikrar meseleleri nedeniyle RBI için “çok ciddi bir endişe” olduğunu söylemişti.

Hindistan’ın katı duruşu kripto para birimlerinin emtialar gibi bir varlık sınıfı olarak düzenleneceğine dair önerilerle yumuşadı.