HaberlerKripto Para Haberleri

Hindistan Merkez Bankası Kripto Para Borsaları Konusunda Diğer Bankaları Uyardı

Hindistan merkez bankası kripto para borsaları ve yatırımcılarla bağların kesilmesi gerektiğini söyledi.

Hindistan merkez bankası kripto para konusunda diğer bankalara uyarıda bulundu.  Bankaların bazıları kripto ile ilgili tüm işlemleri durdurmayı planlıyor.

Hindistan Merkez Bankası Kripto Para Birimleriyle İlgilenen Bankaların İlişkilerini Kesmelerini İstiyor

Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre, isimsiz üç kaynağa atıfta bulunarak, Hindistan merkez bankasının gayri resmi olarak borç verenleri kripto para borsaları ve yatırımcılarla bağları kesmeye çağırdığını bildirdi. Burada kastedilen bankalar olarak belirtildi. Haber kaynağı, üst düzey bir banka yöneticisinin şunları söylediğini aktardı:

Düzenleyici, gayri resmi olarak bize aşırı spekülatifken neden böyle bir işle uğraştığımızı soruyor. Kara para aklamaya yol açabileceğinden, Merkez bankasının rahat olmadığı ve bu ticaret yoluyla yurtdışına çok para aktığı düşünülüyor.

ICICI Bank zaten birlikte çalıştığı ödeme hizmeti şirketlerinden kripto ile ilgili tüm ödeme işlemlerini durdurmalarını istedi.

Kaynaklar, Axis Bank, Citibank ve Kotak Mahindra Bank da dahil olmak üzere bir dizi bankanın kripto para piyasasına maruz kalmalarını sınırlarken, Indusind Bank tüm kripto para ile ilgili işlemleri durdurma sürecinde olduğunu açıkladı.

Bir kripto para borsası CEO’su, “Axis Bank, kriptoya karşı olarak olumsuz bir duruş sergiledi” dedi. Başka bir kaynak ise şunları söyledi:

Görüşmeler gayri resmi olsa da bu yeterli. Hiç kimse düzenleyiciye karşı çıkmak istemez.

Hindistan Merkez Bankası kripto para hareketi ile, ülkenin kripto endüstrisinin patlama yaptığı bir zamanda geldi. Buna ek olarak, Hindistan yüksek mahkemesi geçen yıl Mart ayında bankaların kripto endüstrisine hizmet vermesini yasaklayan RBI genelgesini bozdu.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu