HaberlerKripto Para Haberleri

Hindistan’daki Kripto Para Borsaları Bankalarla Ortaklık Yapmak İçin Mücadele Ediyor

Hindistan'daki ticari bankaların ülkedeki kripto borsalarıyla iş yapmak konusunda isteksiz oldukları bildiriliyor.

Reuters tarafından bugün aktarılan bilgilere göre Hindistan’daki kripto para ticaret platformları finansal kurumlarda hesap açma konusunda zorluk yaşıyor.

Hindistan‘da kripto para yasağı olmasa da bankaların Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) kripto para borsalarından uzak durma tavsiyesi doğrultusunda hareket ettiği bildiriliyor.

Hindistan Merkez Bankası Mayıs ayında, kripto borsalarına hizmet veren bankalara karşı herhangi bir yasak olmadığını belirterek konuyla ilgili pozisyonunu netleştirdi. 

Bankaların suskun kalmasıyla, Hindistan’daki kripto para borsaları alternatif ödeme sağlayıcıları aramaya başladı. Bankaların ülkedeki kripto borsalarıyla iş yapmak konusunda isteksiz oldukları bildirildi.

Mumbai merkezli Airpay gibi daha küçük ödeme sağlayıcılarının, Coinswitch ve Binance’in sahip olduğu WazirX gibi borsalar için anında transfer hizmetleri sağladığı biliniyor.

Bununla birlikte, Hindistan’ın tahmini 15 milyon kripto para yatırımcısı göz önüne alındığında, bu tür ödeme kanalları muhtemelen yetersiz kalabilir.

Hindistan’da kripto para birimleri için düzenleyici bir çerçeve olmadığından, ülkedeki borsalar muhtemelen bu tür mücadeleleri yaşamaya devam edebilir. Hükümet şu anda kripto piyasasını düzenlemeye yönelik en iyi seçenekleri değerlendiriyor .

Bu arada, raporlar hükümetteki yetkililerin doğrudan bir kripto para yasağı yerine daha ayrıntılı düzenlemelere doğru ilerlediğini öne sürse bile, merkez bankası kripto karşıtı duruşunda kararlılığını koruyor .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu