Hindistan Hükümetinin Yakında Kripto Para Ticaretini Vergilendireceği Bildiriliyor

Hindistan Hükümetinin Yakında Kripto Para Ticaretini Vergilendireceği Bildiriliyor

Medya kuruluşu ET Now’un bugün sosyal medya platformu Twitter’dan yaptığı paylaşıma göre Hindistan hükümeti ülkedeki kripto para ticaretini ve ekosistemi vergilendirmek istiyor.

Kabinenin yakında kripto para birimiyle ilgili yasayı devreye sokması bekleniyor ve vergi departmanı, kripto para borsaları ve ticaretleri de dahil olmak üzere gelir yaratan her faaliyeti vergilendirmeyi düşünüyor.

ET NOW’dan Ruchi Bhatia hükümetin Hindistan’daki kripto para borsalarını ve ekosistemi vergilendirmeyi düşündüğünü dile getirdi, ancak bu gelişme henüz Hindistan hükümeti tarafından doğrulanmadı.

Ruchi Bhatia, bugün paylaştığı tweette şunları söyledi:

“Hükümet kaynakları bana ülkedeki kripto para ticaretini ve ekosistemi vergilendirmek istediğini söylüyor. Hükümet, gelir getiren herhangi bir faaliyetin Hindistan’da vergi ödemesi gerektiğini düşünüyor. Kabine yakında kripto para birimi yasasını devreye sokacak.”

Bhatiathat paylaşımlarının devamında “Bu çok ilginç bir gelişme; Kabine henüz kripto para birimi yasasını kabul etmemiş olsa da, vergi dairesi sadece kripto borsalarını değil, aynı zamanda bireylerin kripto ticareti yapıp yapmadıklarını da vergilendirmenin çeşitli yollarını araştırıyor” ifadelerini kullandı.

Hükümetin kripto konusundaki duruşu daha belirgin hale gelse bile, kripto ticareti yapan herkesin gelirleri üzerinden vergi ödemek zorunda kalacağını bilmek hayati önem taşıyor.