Hindistan Hükumeti’nden Kriptoya Darbe Geliyor

Hindistan Hükumeti’nden Kriptoya Darbe Geliyor

Hindistan Kripto Paralara Karşı Cephe mi Alıyor?

Bir rapora göre dünyanın en kalabalık demokrasisi olan Hindistan, düzenlenmemiş kripto para piyasalarının kara para aklama ve terörizmin finansmanına yardım etmesini önlemek için önlemler almayı düşünüyor.

Asian News International‘a göre, Asya ülkesinin Başbakanı Narendra Modi başkanlığındaki bir toplantıda ihtiyatlı davranacağını ve düzenlenmemiş kripto pazarlarına karşı “proaktif adımlar” atacağını belirtti.

Ayrıca, düzenlenmemiş kripto piyasalarının kara para aklama ve terörün finansmanı için bir yol haline gelmesine izin verilemeyeceği de tartışıldı. Hükümet, bunun gelişen bir teknoloji olduğunun farkında, bu nedenle ülkenin hükümeti kripto piyasasını yakından izleyecek ve proaktif adımlar atacak.

Raporda, hükümet tarafından kripto para birimi konularında yapılması muhtemel eylemlerin “yenilikçi ve ileriye dönük” olacağı belirtiliyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Hindistan Merkez Bankası Başkanı’nın Kripto Para Birimleri Hakkında Ciddi Endişeleri Var

Hükümet tarafından kripto para birimi ve ilgili konularda atılan adımların yenilikçi ve ileriye dönük olacağı konusunda da fikir birliği var. Hükumet, uzmanlar ve diğer paydaşlarla proaktif olarak etkileşime girmeye devam edecek.

Rapora göre, ülke hükümeti ayrıca kripto para birimi konularında dünya çapında işbirliği arayacak.

Sorun tek tek ülkelerin sınırlarını aştığından, küresel ortaklıklar ve kolektif stratejiler de gerektireceği hissediliyor.

Hindistan hükümetinin düzenlenmemiş kripto pazarlarına yönelik planları, ülkenin Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman’ın Hindistan’ın dijital varlıkları yasaklama planlarına ilişkin önceki raporlardan sonra kripto para birimleri konusunda açık fikirli olacağını söylemesinden aylar sonra geldi.

“Dünya teknolojiyle hızla ilerliyor ve bunu istemiyormuş gibi yapamayız… Zihnimizi kapatmıyoruz. Kesinlikle dijital dünyada ve kripto para biriminde deneylerin yapılabileceği yollara bakıyoruz.”