Bitcoin HaberleriHaberler

Hindistan Hükümeti Bitcoin Ticaretini İncelemek İçin Yeni Bir Panel Planlıyor

Yetkililer, kripto para birimi düzenlemelerini incelemek için yeni bir uzmanlar paneli oluşturmayı düşünüyor.

Hindistan hükümeti Bitcoin kripto para birimine dair düzenlemeleri içeren yeni bir panel oluşturmayı planlıyor. Bu doğrultuda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ticareti için uygulanacak yasaklar önlenebilir.

Bugün yayınlanan bir rapora göre , Hindistan hükümeti Bitcoin ve kripto para ticareti konusundaki duruşunu tekrar gözden geçiriyor.

Oluşturulan yeni komite, Bitcoin ve diğer dijital varlıklar için potansiyel bir düzenleyici çerçevenin yanı sıra farklı sektörlerde blockchain teknolojisinin kullanımıyla ilgili olasılıkları inceleyecek.

Hindistan Bitcoin
Hindistan Bitcoin

Konuya aşina olan bir yetkili şu açıklamaları yaptı:

“Hükümet içinde, kripto para kullanımının tamamen yasaklanmasından ziyade yeni bir bakış açısının gerekli olduğu görüşü var”

Rapora göre, Hindistan hükümeti Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini dijital varlıklar olarak ele almayı planlıyor. 

Yeni komite hakkında resmi bir duyuru yapılmamasına rağmen yetkililer, kripto para piyasasını değerlendirmek için borsalarda dahil olmak üzere farklı paydaşlarla çoktan görüşmeye başladı.

Tüm bunların yanında Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, ülkenin kripto ile ilgili tüm operasyonları kapatmayı planlamadığını söyledi.

Sitharaman şu açıklamalrda bulundu:

“İnsanların blok zinciri ve bitcoin üzerinde deney yapmaları için belirli bir pencere açacağız. Tüm seçenekleri kapatmadığımız konusunda çok netiz”

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu