Blockchain HaberleriHaberler

Hindistan, Diploma Sertifikalarını Doğrulamak İçin Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Hindistan, sertifika doğrulamaları için LegitDoc ile yeni bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Maharashtra Hükümeti kısa süre önce, sahteciliğe karşı dayanıklı diploma sertifikaları sağlamak için Ethereum ( ETH ) tarafından desteklenen Hintli blockchain girişimi LegitDoc ile bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Maharashtra Eyalet Beceri Geliştirme Kurulu (MSBSD), belge sahteciliğindeki artışa karşı koymak amacıyla, Hindistan’ın Ethereum tabanlı halka açık blok zincirini kullanacak.

LegitDoc CEO’su Neil Martis, sertifikalar geleneksel manuel yöntemler kullanılarak doğrulanırken, MSBSD’nin tüm manuel doğrulama talepleri için yalnızca dijital doğrulama yöntemini kullanmaya başlayacağını vurguladı.

Diğer yerel hükümet yetkililerinin de bu sisteme ilgi duyduğunu söyleyen Martis, şunları ekledi:

“Karnataka Hükümeti’nden (Bilgi Teknolojisi ve Biyoteknoloji Departmanı) aktif bir iş planımız var. Telangana Hükümeti (okul eğitimi bölümü) ve Maharashtra Yüksek ve Teknik eğitim bölümü ile LegitDoc’u öğrenci topluluklarında uygulamak için görüşme halindeyiz.”

Martis, Ulusal Teknoloji Enstitüsü (Surathkal) ve Ashoka Üniversitesi gibi ana akım kurumların, devam eden belge sahteciliğine karşı benzer bir çözüm uygulamak için görüşmelerde bulunduğunu dile getirdi.

[affiliate_news2 id=”4374″]

MSBSD Başkanı Dr. Anil Jadhao, blockchainin belge sahteciliği ile ilgili dolandırıcılıkları engelleme kabiliyetine atıfta bulundu:

“Son 10 yılda, ilgili paydaşlar için büyük mali ve itibar kayıplarına neden olan devlet tarafından verilen belgelerde sahtecilikte yaygın bir artış oldu.”

Prof. Stuart Madnick‘in blok zincirinin kendine özgü zorluklarla geldiğine dair bakış açısını bildirdi ve şunları söyledi:

“Sonuç olarak, blok zinciri sistemi şifreleme ve güvenlikteki ilerlemeleri temsil ederken, kendisine özgü yeni güvenlik açıklarına sahip olduğu için savunmasızdır. Aslında, insan eylemleri veya eylemsizlikleri, blok zinciri güvenliği için hala önemli sonuçlar doğuruyor.”

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu