Blockchain HaberleriHaberler

Uzmanlar, Blockchain ve 5G destekli İHA’ları Kullanan Aşı Dağıtım Şemasını Tanıtıyor

Hindistan'daki araştırmacılar pandemilerde aşı dağıtımını hızlandırabilecek yeni bir strateji önerdiler .

Hindistan’daki araştırmacılar, dünya çapında COVID-19 ve türevlerine karşı mücadele devam ederken gelecekteki pandemilerde aşı dağıtımını hızlandırabilecek yeni bir strateji önerdiler.

Hindistan, Gujarat’taki Nirma Üniversitesi Teknoloji Enstitüsü’nden Ashwin Verma ve meslektaşları, 13 Ağustos’ta IEEE Biyomedikal ve Sağlık Bilişimi Dergisi’nde yayınlanan yeni makalelerinde VaCoChain adlı yeni aşı dağıtım şemasını ele aldılar.

VaCoChain, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerini destekleyen bir teknoloji olan blok zincirini ve aşıların zamanında dağıtımı için beşinci nesil ( 5G ) iletişim hizmetlerini kullanan insansız hava araçlarını (UAV’ler) içeriyor.

Araştırmacılar, yeni planın, dünya çapındaki ülkelerin vatandaşlarını COVID-19 virüsünden korumak için aşılama çabalarında zorluklarla karşılaşmaya devam ettiği bir zamanda kullanılabileceğini söyledi.

Verma ve meslektaşları, VaCoChain’in daha fazla enfeksiyonun derhal önlenmesi için çok önemli olan aşıların taşınmasını hızlandırabileceğini dile getirdi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu