Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin Twitter Hesabı Hacklendi, Bitcoin Paylaşımları Yapıldı

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin Twitter Hesabı Hacklendi, Bitcoin Paylaşımları Yapıldı

Bugün erken saatlerde, Hindistan Başbakanı Narendra Modi Twitter hesabından, ülkenin Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul ettiğini duyurmuştu.

Bazı çevrelerde biraz şaşkınlık ve sevinç yaşanırken, çok geçmeden Başbakan’ın hesabının gerçekten hacklendiği ortaya çıktı.

Bugün Başbakan Modi, Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul etmenin yanı sıra, Hindistan hükümetinin ülkenin tüm vatandaşlarına dağıttığı 500 BTC’yi de satın aldığını tweetledi.

Söz konusu tweet ayrıca, “Gelecek bugün geldi” adında dipnot içeren blog gönderisine bağlantı veriyordu.

Bir saat kadar sonra, PMO’nun resmi hesabı tarafından, Modi’nin hesabının “çok kısa bir süre için tehlikeye atıldığını” iddia eden  başka bir tweet yayınlandı Ayrıca, tehlikeye atılan bu süre boyunca paylaşılan tüm tweet’lerin “yok sayılması” gerektiği söylendi.

Hesap şimdi geri yüklendi ve kötü niyetli tweetler silindi. Bununla birlikte, sosyal medya platformu konuyu araştırırken, tweet’in ekran görüntüleri çoktan Twitter’da dolaşmaya başladı.

İlginç bir şekilde bu, Modi’nin hesabının kripto para birimi savunucuları tarafından ilk kez hacklenmesi değil. Eylül 2020′nin başlarında, başbakanın kişisel web sitesine ve uygulamasına bağlı bir hesap, kripto para birimleri aracılığıyla Başbakanın Covid yardım fonuna bağış isteyen tweet’ler gönderdi .