Hex Trust, Animoca Oyuncularına Finansal Hizmetler Sağlayacak

Hex Trust, Animoca Oyuncularına Finansal Hizmetler Sağlayacak

Hex Trust, Hong Kong ve Singapur’da lisanslı bir finans kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor. Aktarılan bilgilere göre şirket, Animoca Brands ekosistemindeki oyunculara, NFT’ler ve diğer kripto varlıklar için bankacılık hizmetleri de dahil olmak üzere, son derece güvenli dijital varlık cüzdanı teknolojisini ve diğer finansal hizmetleri sağlayacak.

Animoca Brands, The Sandbox ve F1 Delta Time’ı içeren kapsamlı bir oyun portföyüne sahip. Bu ortak girişim, gamefi olarak da bilinen çevrimiçi oyna-kazan oyunlarının önündeki önemli bir engelin üstesinden gelecek.

Söz konusu engelin finansal hizmetlere erişim sağlarken kullanıcıların oyun tabanlı kripto tokenlerini uygun ve güvenli bir şekilde saklayan çevrimiçi cüzdan çözümlerinin eksikliği olduğu belirtildi.

Animoca’nın kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Yat Siu yaptığı açıklamada, “Animoca Brands, açık metaverse’i gerçeğe dönüştürmeye katkıda bulunmak için yeni bir varlık sınıfı ve daha adil bir dijital çerçeve yaratmaya çalışıyor” dedi.

Siu, “Hex Trust ile yapılan ortak girişim, oyuncuların normalde sahip olduklarından daha geniş bir finansal fırsat ve hizmet yelpazesine erişmelerini sağlayacak.” Diye ekledi.

Hex Trust CEO’su ve kurucu ortağı Alessio Quaglini, “GameFi blok zincirinin finansal piyasaların dışında veya paralel olarak benimsenmesini daha da artıracak” dedi.

Quaglini konuşmalarının devamında “GameFi’nin kripto para piyasasında yaşadığımız aynı kurumsallaşma sürecini izleyeceğine inanıyoruz ve Hex Trust’ın bu inanılmaz ilginç pazarın ön saflarında olmasını istiyoruz. Bu ortaklık, milyonlarca müşteriye son teknoloji çözümler getirecek derin bir işbirliği olacak.” İfadelerini kullandı.