HaberlerKripto Para Haberleri

Hesabı Askıya Alınan Kullanıcılar Coinbase’e Toplu Dava Açıyor

Davacılar 5 milyon dolar tazminat talep ediyor.

Popüler kripto para borsası Coinbase, yakın zamanda halka açılmıştı. Ünlü borsa, hesapları askıya alınan kullanıcılar tarafından ABD’de açılan toplu dava ile karşı karşıya kaldı.

California bölge mahkemesine açılan davada, San Francisco merkezli kripto para borsasının kullanıcıların hesaplarını birkaç ay boyunca haksız yere askıya aldığı iddia ediliyor.

Dava detaylarında, “Davalı tarafından hesapları kilitlenen veya fonlarına erişimi reddeden davacılar ve varsayılan grup üyeleri, bir ay veya daha uzun bir süre ile hesaplarına erişemediler” denildi.

Davacılar Coinbase’e para yatırdıktan sonra hesaplarının askıya alındığını ve fonlarına bile erişemediklerini dile getirdiler.

Mağdur olduğunu iddia eden kullanıcılardan biri XRP satın almak için 30.000 dolar yatırdığını, ancak daha sonra geçersiz giriş bilgileriyle ilgili bir hata geldiği için hesabına erişemediğini iddia etti.

Şikayetlerde ayrıca “Hesapları kilitlenen veya fonlarına erişimden yoksun bırakılan davacılar  hesaplara erişim izni verildikten sonra kripto para birimlerinin değerinde bir düşüş yaşadı” ifadeleri de yer alıyor.

Sanıklar ek olarak borsanın müşteri destek hizmetlerinin yetersizliğine dikkat çekti. Davacıların istediği tazminat ise 5 milyon dolar olarak belirtildi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu