Hermitage Müzesi, Premium NFT Müzayedesini Başlatıyor

Hermitage Müzesi, Premium NFT Müzayedesini Başlatıyor

Binance NFT, Hermitage Müzesi’nde bulunan en ikonik şaheserlere dayanan yeni bir NFT koleksiyonunun açık artırmaya çıkacağını duyurdu.

Binance NFT pazarı, Rusya’nın St. Petersburg kentindeki Hermitage Müzesi ile birlikte yeni bir dijital sanat koleksiyonunun duyurusunu yaptı. 

Koleksiyon, ultra yüksek çözünürlükte dijital ortama aktarılacak ünlü sanatçıların beş başyapıtından oluşacak. Beş sanat eserinin her biri, Hermitage Müzesi Genel Müdürü Mikhail Piotrovsky‘nin canlı imzasını da içeriyor.

Binance’den yapılan basın açıklamasında, “Dijitalleştirilen ve tokenize edilen ultra yüksek çözünürlüklü bir görüntüyle birlikte imza, hem geçmiş çağların seçilmiş başyapıtları hem de kişisel verilerle canlı bir şekilde gösterilen çevrimdışı dünyanın birleştiği benzersiz bir kombinasyondur” ifadeleri kullanıldı.

Orijinal sanat eserleriyle birlikte Hermitage Müzesi’nde kalan her sanat eseri için iki NFT basılacak. Her NFT’nin kazanan teklif sahipleri yalnızca benzersiz bir dijital sanat eseri almakla kalmayacak, aynı zamanda bir airdrop NFT videosu da alacak . 

Video’nun, resmin kopyalarını kesin bir zaman damgasıyla imzalayarak onaylama sürecini gösteren Mikhail Piotovsky‘ye ait olduğu belirtildi.