HaberlerKripto Para Haberleri

Cryptology Asset Group Kurucusu Mike Novogratz, Kripto Paralara 100 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Mike Novogratz, Cryptology Asset Group aracılığıyla kripto tabanlı projelere 100 milyon dolar yatırım yapacaklarını söyledi.

Cryptology Asset Group Kurucusu Mike Novogratz, kripto para tabanlı projelere 100 milyon dolar yatırım yapacaklarını söyledi.

Mike Novogratz, iş ortağı Christian Angermayer ile birlikte 2018 senesinde Cryptology Asset Group’u kurmuştu. Şirket, blokzinciri ve kripto ile ilgili işletmeler için bir yatırım firması olarak faaliyet gösteriyor.

Firma tarafından yayınlanan raporda küresel olarak kripto para girişim fonlarını ve işletmelerini desteklemeye hazır olduklarını açıkladılar.

Novogratz, servetinin büyük bir kısmını kripto para olarak tutuyor. 3 sene önce de varlık yönetim şirketi Galaxy Digital’i kurmuştu. Galaxy Digital’in 1.5 milyar dolarlık bir parayı yönettiği belirtiliyor.

Cryptology Asset Group CEO’su Patrick Lowry’ye göre şirket, sermayesini son üç senede 33 milyon dolardan 540 milyon dolara çıkardı.

Novograrz, kısa bir zaman önce verdiği bir röportajda, yatırımcıların sektöre giriş yapması için daha basit yollar sağlamanın önemli olduğunu dile getirdi ve ekledi:

“Bu bir finansal oyundan daha fazlası Bu bir devrimdir. Ne kadar çok insan getirebilirsek o kadar iyi. Alanımıza ilk kez halka açık hisse senetleri yoluyla maruz kalacak birçok yatırımcı var. Alıştıkları şey bu. Rahat oldukları şey bu.”

Novogratz’ın iş ortağı Angermeyer da konu hakkındaki şunları söyledi:

“Kripto devriminin en başındayız ve bu çok yeni varlık sınıfında önde gelen küresel yatırımcılardan biri olmaya çalışıyoruz. Fon yatırım stratejimiz, küresel bir yaklaşım benimseyerek ortaya çıkan yeteneklere odaklanacak. Hem kripto hem de blockchain ile ilgili şirketlerin hisse senetlerine yatırım yapan fonların yanı sıra kripto varlıklarına ve tokenlarına yatırım yapan fonları da kapsayacak.”

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu