HaberlerKripto Para Haberleri

Yönetim Altındaki 55 Milyar Dolarlık Varlığa Sahip Hedge Fonu Marshall Wace, Kripto Para Sektörüne Yatırım Yapmayı Planlıyor

Yönetim altındaki 55 milyar dolarlık varlığa sahip Londra merkezli hedge fonu Marshall Wace‘in kripto para sektörüne yatırım yapmayı planladığı söyleniyor.

Şirket, dünyanın en büyük hedge fon yöneticilerinden biri olarak tanınmaktadır. Financial Times tarafından dün aktarılan bilgilere göre, Marshall Wace‘in gelişmelerinde geç bir aşamada olan kripto şirketlerinde hisse satın almakla ilgilendiği bildirildi.

[affiliate_news2 id=”3629″]

Rapora göre Marshall Wace, özellikle stablecoinler, dijital para birimleri için ödeme sistemleri ve blockchain teknolojisi gibi sektörlerdeki yatırımları hedefliyor.

Marshall Wace’in kripto para portföyünün Marshall Wace Asia CEO’su Amit Rajpal tarafından yönetileceği bildiriliyor. Rapora göre fon, kripto para şirketlerine yatırım yapmanın yanı sıra potansiyel olarak kripto para ticareti de yapabilir.

Marshall Wace, kripto para sektörüne giren en son büyük hedge fonu oldu. İngiltere hedge fonu milyarderi Alan Howard‘ında, CoinShares ve Ledn dahil olmak üzere en az dokuz kripto firmasında yatırımcı olduğu biliniyor. 

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu